banner5
banner57

Özel güvenlik şirketi, restoranları denetleyecek

Özel güvenlik şirketi, restoranları denetleyecek

Özel güvenlik şirketi, restoranları denetleyecek

Resbir başkanı Salih Kayım, kendi denetimlerini kendilerinin yapacağına dikkat çekerek, “Özel güvenlik şirketinden hizmet alınacak ve kurallara uymayanlar denetlenecek" dedi.

Restorancılar Birliği (RESBİR) Başkanı Salih Kayım, BRT’de yayınlanan Manşet + programında restoranların açık alanda müşterilere hizmet vermeye başlamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Salih Kayım, geçmişte kurallara uyulmadığıyla ilgili sektöre sitemde bulundu ve kendi önerilerini sundu.

Kayım kendi denetimlerini kendilerinin yapacağına dikkat çekerek, “Özel güvenlik şirketinden hizmet alınacak ve kurallara uymayanlar denetlenecek. Sağlık Bakanlığına ve zabıtalara fotoğraf gönderilecek” dedi.

Kayım, restoranların büyük bir kısmının bugünden itibaren açılacağını ancak bazı restoranların açık alanlarının bulunmadığını bazılarının ise tarzı ve bölgesinden dolayı hafta sonu ve akşam saatleri çalıştığına dikkat çekti.

Kayım, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’ne restoranların 22:00’ye kadar açık kalması, cumartesi günleri de açık olması ve iç mekanlarının yüzde 30’nuun kullanımına izin verilmesi konusunda öneri yaptıklarını açıkladı.

Kayım önerilerinin dikkate alınmaması ve bu konuda karar alınmaması durumunda önerilerini Cuma günü uygulayacaklarını kaydetti.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18