banner37
banner57

Rusya’dan Kapalı Maraş açıklaması

banner25

Rusya’dan Kapalı Maraş açıklaması
banner35
banner66
banner67

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, kapalı bölge Maraş konusunun çözüm parametrelerinin BM Güvenlik Konseyi’nin bir dizi kararıyla belirlenmiş olduğunu ifade etti.

Haravgi ve diğer gazeteler, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova’nın kapalı bölge Maraş konusundaki bazı sorulara verdiği yanıtta, BM Güvenlik Konseyi kararlarına atıfta bulunduğunu yazdılar.

Habere göre Zaharova, Maraş konusunun çözümünün parametrelerinin, BM Güvenlik Konseyi tarafında alınan bir dizi kararla belirlendiğini belirterek, bu kararlara atıfta bulundu.

banner69
BM Güvenlik Konseyi’nin daimi üyesi olan ülkesinin Konseyin kararlarına bağlı olduğu vurgusunu yapan Zaharova, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, “Maraş’ın sahiplerine iadesi ve yeniden inşası için BM ve iki toplumun işbirliğiyle bir çalışma yapılması önerisini ise desteklediklerini” ifade etti.

Zaharova ayrıca, Kıbrıs sorununun çözümüm müzakerelerinin yeniden başlamasının kapalı bölge Maraş konusunda uzlaşı sağlanması ortamının yaratılmasına da vesile olacağına inandıklarını vurguladı.

Gazete haberinin devamında ise, Rum Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü Kornilios Korniliu’nun, kapalı bölge Maraş konusunda Türkiye ve KKTC’li yetkililerin son dönemlerdeki açıklamaları hakkında AB büyükelçilerini bilgilendirme görüşmeleri başlattığını aktardı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18