banner37
banner22

Sağanak yağış Karpaz'da etkili olacak

banner25

Sağanak yağış Karpaz'da etkili olacak
banner29

Kıbrıs Postası’na konuşan Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak Karpaz bölgesinde şu sıralarda sağanak yağış nedeni ile herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ancak olası bir sel felaketinin önlenmesi için tüm önlemlerin alındığını kaydetti.

Kıbrıs Postası- Nadire BAHADİ

Yakın geçmişte aşırı yağışlar nedeni ile sel felaketlerinden etkilenen Yenierenköy bölgesi için Meteoroloji Dairesi yarın öğle saatlerinden sonra sağanak yağışların etkili olacağını açıkladı. 

Kıbrıs Postası’na konuşa Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran, Karpaz bölgesi için 50 ile 70 kilogram yağış olmasının beklendiğini duyurdu. Öngörülen miktarda yağış alması halinde ise Karpaz bölgesinde de bazı köylerin olumsuz etkileneceği konusunda uyardı. 

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak olası bir sel felaketinin önlenmesi adına gerekli tüm tedbirlerin alındığını, ancak yağış miktarlarına bakıldığı zaman ise yaşanabilecek tüm sorunların kısa sürede giderilebilmesi adına belediye ekiplerinin 24 saat görevi başında olduğunu açıkladı. 

Yeşilırmak: Tüm tedbirler alındı, ekiplerimiz hazır durumda

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak Kıbrıs Postası’na konuştu. Daha önce yaşanan sel felaketlerinden edindikleri bir takım tecrübelerin olduğunu söyleyen Yeşilırmak, bölgedeki su kanallarının, menfezlerin ve köprü ağızlarının temizliklerinin yapılarak önlerinin açık olduğunu kaydetti. Özellikle dere yataklarının önlerini açmanın önemli olduğuna vurgu yapan Yeşilırmak, bu önlemlerin tümünü aldıklarını kaydetti. 

“Ben kendimi bildim bileli Haspolat’ta bugün ki gibi bir su baskınına tanıklık etmedim” diyen Yeşilırmak, tüm önlemlere rağmen çok da fazla yağış olması halinde belediye ekiplerinin 24 saat hizmet için görevlerinin başında olduğunu ifade etti. “En az bizim kadar vatandaşlarımız da kendi can ve mal güvenlikleri açısından tedbir almaları önemlidir” diyen Yeşilırmak araçların birinin Yeşilköy’de bir diğerinin ise Yenierenköy bölgesinde hazır beklediğini ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18