banner37
banner57

Sağlık Bakanı Ali Pilli: “Gerekirse 21 gün sokağa çıkma yasağı uygularız”

banner25

Sağlık Bakanı Ali Pilli: “Gerekirse 21 gün sokağa çıkma yasağı uygularız”
banner29
banner66

Sağlık Bakanı Pilli, 25 Aralık tarihinden sonra radikal kararlar almaktan çekinmeyeceklerini vurguladı, “Gerekirse 21 gün sokağa çıkma yasağı uygularız. Hükümetle istişare içinde olarak, bu karar alınabilir. Yerel vakaların durumuna göre belli düşüncelerimiz var” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, BRT ekranlarında, gazeteci Levent Kutay’ın sunduğu programa konuk olarak, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Pilli, “Bugün radikal tedbirler almazsanız yarın geç olur” ifadelerini kullanarak, ““İngiltere’de bugün ne oldu? Gerekli tedbirler zamanında alınmadı, kapanma gerçekleşti” dedi, “Sürecin kontrol altına alınamayacağı bir sürece girmeyiz” şeklinde konuştu.

banner69
Gerekli olması halinde en radikal tedbirleri, 25 Aralık tarihinden sonra almaktan çekinmeyeceklerini vurgulayan Pilli, “10 gün, 20 gün bu radikal tedbirleri alırsın, sonra rahatlarsın. Gerekirse 21 gün sokağa çıkma yasağı uygularız. Hükümetle istişare içinde olarak, bu karar alınabilir. Yerel vakaların durumuna göre belli düşüncelerimiz var” dedi.

Pilli ayrıca, “bu saatten sonra karantinasız giriş olmaz” ifadelerini de kullandı.

Kaynak/Kıbrıs Postası 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER