banner5
banner57

Sağlık Bakanı Ünal Üstel: "Aşı programı dijital ortama taşınacak"

Sağlık Bakanı Ünal Üstel: "Aşı programı dijital ortama taşınacak"

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, bir aşı programı hazırladıklarını ifade ederek, aşılama kampanyasını ‘dijital’ ortama taşınacağını aktardı.

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Ada TV’de Haluk Doğandor’un hazırlayıp sunduğu ‘Günaydın Ada’ adlı programa katılarak, yeni alınan Koronavirüs tedbirlerini değerlendirerek, yapılan çalışmaları anlattı.

Üstel, evde izolasyon uygulaması çerçevesinde çalışmalarına başlandığını, Perşembe veya Cuma günü bu çalışmaların tamamlanacağını ifade ederek, ilk olarak kronik hastalığı olan ve çocukları olan kişilerde bu uygulamanın deneneceği aktardı.

Ev karantinası uygulanması için operatörlerle de iletişime geçildiğini ve Çarşamba günü basın ile paylaşılacağını da kaydeden Üstel, temaslıların karantinaya girmemek için kendini gizlemesi nedeniyle bu uygulamaya geçilmesi gerektiğini ifade etti.

DİJİTAL AŞI PROGRAMI

Sağlık Bakanı Üstel, yeni bir aşı programı yapıldığını açıklayarak, “Bizim yaptığımız aşı programına göre, dijital aşı programı da Perşembe günü biter. Şeffaf güvenilir, bir program hazırlayacağız. Aşı programlarımızı bitirmeye çalışıyoruz. Toplumu süratli bir şekilde aşılamaya başlayacağız” dedi.

“MARKETE 1 VEYA 2 KİŞİ GİDİN… ÇOCUKLARINIZI DENİZ KENARLARINDA GEZDİRİN”

Marketlerin çok kalabalık olmasına da değinen Üstel, “İnsanlar bunaldığı için çoluk çocuğunu alıp markete gidiyor. Haklılar sıkıldık… Ama o şekilde alışverişe gidildiği zaman topluma yansıması olur” diyerek, “Alışverişe gittiğiniz zaman 1 veya 2 kişi gidin… Bu günler geçecek, biraz daha sabır… Çocuklarınızı deniz kenarlarında gezdirin…” ifadelerini kullandı.

“MAYIS GİBİ AŞILAMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANACAKTIR”

Üstel, Koronavirüs aşılama sürecinin Mayıs gibi tamamlanacağını da vurguladı.

“LÜTFEN BİZE ZAMAN VERSİNLER”

Ünal Üstel, dün Restorancılar Birliği (RES-BİR) ile görüştüklerini aktararak, “Lütfen toplumu germeyelim. Bir hazırlık yapıyorlar, tekrar kendileri ile bir araya geleceğiz. Sayıları 1500 civarı, PCR testleri nerede yapılacak, mekanlarında açık alanları ne kadar bunların hesaplanması lazım. Lütfen bize zaman versinler…” dedi.

“LEFKOŞA AÇIK PAZARI, PAZAR GÜNÜ OLMAYACAK”

Ülke genelinde Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı olması nedeniyle, Lefkoşa açık pazarının Pazar günü olmayacağını söyleyen Üstel, bugün Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı ile görüşüleceğini ve bir gün belirleneceğini aktardı.

Kaynak:Kıbrıs Postası 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18