banner5
banner57

Sağlık Bakanlığı, minik Emine için gerekli adımların atıldığını açıkladı

Sağlık Bakanlığı, minik Emine için gerekli adımların atıldığını açıkladı

Sağlık Bakanlığı, minik Emine için gerekli adımların atıldığını açıkladı

Minik Emine Benli için sosyal medyada başlatılan yardım kampanyası üzerine açıklama yapan Sağlık Bakanlığı, Benli’nin tedavi ücretlerinin geri ödenmesi sırasında kolaylık sağlanması ve sürecin hızlanması kapsamında gerekli adımların atıldığı belirtildi.

Sosyal medyada son günlerde küçük Emine Benli ile ilgili çıkan haberler ve başlatılan yardım kampanyası üzerine KKTC Sağlık Bakanlığı açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, küçük Emine Benli’nin, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Nöroşirurji hekimlerimiz tarafından Mezensefalik kitle (Beyin Sapı Tümörü) nedeniyle ileri tetkik, tedavisi ve operasyonu için 10 Mart 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’ne sevk edildiği belirtildi.

Bakanlık, hastanın ailesi kendi istekleri doğrultusunda bakanlığımızın anlaşmalı olduğu ve tüm masrafların tarafımızdan karşılandığı TC Üniversite Araştırma ve Eğitim Hastaneleri, TC devlet hastaneleri ve bazı özel hastaneler yerine yine bakanlığımızın anlaşmalı olduğu fakat yapılan protokol gereği hasta ödemeli bir merkez olan İstanbul Acıbadem Hastanesi’ne başvurdukları söylendi.

İlgili merkez ile bakanlığın yaptığı protokol gereği tedavi masrafları öncelikle hasta tarafından karşılanıp, farklar çıkarıldıktan sonra bakanlıkça geri ödeme yapıldığını aktarıldı.

Tüm bilgiler sevk sırasında aile ile paylaşıldığı ancak Minik Emine’nin durumu göz önünde bulundurularak, Perşembe günü yapılacak ameliyatın ardından İstanbul temsilciliğinin bilgilendirildiği, bakanlık tarafından protokol kapsamında tedavi ücretlerinin geri ödenmesi sırasında kolaylık sağlanması ve sürecin hızlanması için gerekli adımların atıldığı ifade edildi.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Küçük Emine Benli’ye ve ailesine KKTC Sağlık Bakanlığı olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir, desteğimizin her koşulda devam edeceğini kamuoyu ile paylaşırız” denildi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18