banner5
banner57

Sağlık Bakanlığı: "Yeniden kapanmamak için kurallara uyalım"

Sağlık Bakanlığı: "Yeniden kapanmamak için kurallara uyalım"

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, halkın koronavirüs tedbirlerine uyması yönünde çağrı yapılarak, “Hepimizi derinden etkileyen genel kapanmaları yeniden yaşamamak adına halkımızı maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına azami dikkat göstermeye davet eder sağlıklı günler dileriz” denildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yazılı açıklama yapılarak, ülkedeki salgın ile mücadelede en önemli başarı unsuru olarak, halkın göstereceği duyarlılık olduğuna dikkat çekildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Koronavirüs mücadelesinde halkın kurallara uyması, bireysel olarak herkesin gerekli önlemleri almasının bulaşı en aza indirgemek kapsamında önemli bir unsur olduğuna dikkat çekilerek şu ifadeler kullanıldı:

“Kısmi açılma döneminde genel bir kapanmanın tekrar yaşanmaması için bu mücadelede her bireyin maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyması elzemdir.  

Bu bağlamda özellikle market alışverişi, bankalar ve mağazalar gibi yerlere gidilirken aile olarak kalabalık bir şekilde gidilmemesi bulaşı azaltmak acısından çok önemlidir.

"BULUNULAN ORTAMLARDA KISA SÜRELİ VAKİT GEÇİRİLMELİ"

Bulunduğumuz ortamda elimizden geldiğince kısa süreli vakit geçirilmeli, alışverişi gezme ve sosyalleşme ortamı olarak görmemeliyiz.

TEMASLI HATTI: 1102

Ateş, öksürük, halsizlik gibi Koronavirüs konusunda en ufak bir kuşku oluşturan durumda PCR testinizi yaptırmak önemlidir. Temaslı olduğunuzu düşündüğünüzde temaslı takip hattı olan 1102 numaralı hattın aranması en kısa sürede hastalığın tespiti ve tedavinin gecikmeden başlaması için büyük önem taşımaktadır.

"HALKIMIZIN DUYARLILIĞI, SALGINLA MÜCADELEDE 'BAŞARI' UNSURU"

Son derece hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde, halkımızın göstereceği duyarlılık, ülkemizin bu salgınla mücadelesinde en önemli başarı unsuru olacaktır.

Hepimizi derinden etkileyen genel kapanmaları yeniden yaşamamak adına halkımızı maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına azami dikkat göstermeye davet eder sağlıklı günler dileriz.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18