banner37
banner57

Savaşan: Basın mensuplarının her zaman yanında olacağız

banner25

Savaşan: Basın mensuplarının her zaman yanında olacağız
banner35
banner66
banner67

Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle mesaj yayınlayan Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Savaşan, Demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerle iç içe geçmiş bireysel ve toplumsal mücadeleler sonucunda oluşan dinamik ve vazgeçilmez değerler olduğuna dikkat çekti.

banner69
Demokrasi ifade özgürlüğü ile beslenir...
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi (AİHS) ile öngörülen tek siyasi modelin demokrasi olduğunu belirten Savaşan, demokrasinin ifade özgürlüğü ile beslendiğini, basın özgürlüğünün de demokrasinin tam merkezinde bulunduğunu vurguladı.  

Kıbrıs Türk basını çok önemli görevler üstlendi...
Köklü bir geçmişe sahip Kıbrıs Türk basınının, geçmişten günümüze çok önemli görevler üstlendiğine işaret eden Ahmet Savaşan, “basın mensuplarımız, mesleki ilkeleri ve bağlı olduğu etik değerler doğrultusunda, geçmişten günümüze Kıbrıs Türk tarihinin yazılmasına hem tanıklık etmiş, hem de tarihin şekillenmesinde etkin rol oynamıştır” dedi. 

Çağdaş çalışma koşullarına kavuşmaları için yanlarındayız...
Savaşan mesajının sonunda “bütün basın emekçilerinin “Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nü kutlarken, daha çağdaş, insan onuruna yaraşır çalışma koşulları altında daha özgürce mesleklerini icra edebilecekleri günler için verdikleri mücadelede her zaman yanlarında olduğumuzu vurgularız” ifadelerini kullandı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18