banner2
banner11

Savaşan: UBP’nin Cumhurbaşkanı adayını yetkili organlar belirleyecek

UBP Genel Sekreter Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Savaşan katıldığı bir televizyon programında UBP’nin Cumhurbaşkanı adayını belirleme konusunda aceleci olmadığını vurgulayarak, “Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili sürecin nasıl olacağına ve adayımızı ne zaman açıklayacağımıza yönelik kararı partimizin yetkili organlarında vereceğiz” şeklinde konuştu.

Savaşan: UBP’nin Cumhurbaşkanı adayını yetkili organlar belirleyecek

Günümüzde paylaşmasını bilen, katılımcılığı esas alan, hesap veren, "ben" yerine "biz"i geçiren siyasi ve sosyal anlayışların yükselen değerler olduğunu dile getiren UBP Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Savaşan, hayatta her şeyin değiştiğini, dolayısıyla da siyaset kurumunun da değişmeye ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Siyaset kurumu toplumun aynasıdır...

Asıl amacı topluma hizmet etmek olan ve aynı zamanda toplumun bir aynasını oluşturan siyaset kurumunun, her zaman eleştirilerin merkezinde yer aldığını söyleyen Savaşan, “varlığını ve devamlılığını halka borçlu olan siyaset kurumu, toplumdan bağımsız olamaz. Bu nedenle toplumun beklentileri, talepleri ve ihtiyaçları da siyasetin yönünü ve yapısını belirlemede etkilidir. Toplumdan siyaset kurumuna yönelen taleplerin bir kısmı ile siyasetçilerin karşılaştıkları olaylar sırasında gösterdiği davranışların da ahlaki tartışmaları beraberinde getirmesi doğaldır” dedi.

Sadece çelenk koyucular değişiyor!

Kuzey Kıbrıs’daki siyat kurumunda zihniyet değişimine ihtiyaç olduğunu ve eski alışkanlıklar ile yeni siyaset üretilemeyeceğini belirten Savaşan, Kıbrıs Türk Halkı’nın verdiği oylarla ülkede sadece çelenk koyucuların değiştiğini görmekten usandığını dile getirdi.

Çağdaş politikalar geliştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz...

UBP’de hayatın bütün alanlarıyla ilgili komitelerin çalışmaya başladığını ve 2021 yılı hedeflerinin belirlenmesi için stratejik plan hazırlanmasına yönelik bir de özel komitenin kurulduğunu anlatan Savaşan, “UBP bir yandan genel başkanının liderliğinde bütün milletvekilleri ve seçilmiş yöneticileri ile meclis ile diğer platformlarda muhalefet görevini en etkin şekilde yapmaya çalışırken, diğer bir yandan da eski değerlerini temel alarak, ekonomi, sağlık, eğitim, turizm gibi ihtiyaç duyulan bütün alanlarda çağdaş politikalar geliştirmek için var gücüyle çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner9