Serdaroğlu, 'kritik toplantı' sonrası KP'ye konuştu: "Başbakan bu işi çözme niyetinde"

Serdaroğlu, 'kritik toplantı' sonrası KP'ye konuştu: "Başbakan bu işi çözme niyetinde"

“Kamu Reformu” konusunda Başbakanlık’ta gerçekleşen ‘kritik toplantı’ sonrası Kıbrıs Postası’na konuşan KAMU-İŞ Başkanı Serdaroğlu, toplantının olumlu bir atmosferde gerçekleştiğine değinerek, “Başbakan bu işi çözme niyetinde” dedi.

“Kamu Reformu” olarak bilinen Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı’na karşı dün gerçekleştirilen eylemde hükümete 'sarı kart' gösteren KAMU-İŞ ile ona destek veren diğer sendikalar bugün Başbakan Tufan Erhürman’la bir araya geldi.

Saat 12.00 sıralarında, Başbakanlık’ta gerçekleşen toplantıda, Başbakan Tufan Erhürman, Başbakanlık Müsteşarı ve Personel Dairesi Müdürü’nün katıldığı öğrenildi.

Kritik görüşme sonrası Kıbrıs Postası’na konuşan KAMU-İŞ Başkanı Ahmet Serdaroğlu, ‘kırmızı çizgi’ olarak niteledikleri maddeleri görüştüklerini ve başlıkları incelediklerini ifade etti. Başbakan Erhürman’ın “Önce başlıkları inceleyelim, sonra tartışmaya açalım” dediğini ve konuya olumlu yaklaştığını belirten Serdaroğlu, “Başbakan bu işi çözme niyetinde” yorumunda bulundu.

Başbakan Erhürman’ın kimi maddelerde kendileriyle hem fikir olduğunu fakat bazı maddelerde karşıt fikirde olduğunu belirten Serdaroğlu, “Net cevap olmamasından” yakındı. Önümüzdeki hafta, yine aynı isimlerin bir toplantı daha gerçekleştireceğini belirten Serdaroğlu, “Bugünkü toplantıdan sonra sonucun olumlu çıkacağı yönünde inancım oluştu” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER