banner37
banner57

Sibel Tatar'dan duyarlı davranış

banner25

Sibel Tatar'dan duyarlı davranış
banner29
banner66
banner67

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Kanal T Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Tatar, Bellapais’te kullanılmayan bir evde bulunan anne köpeği ve yavrularını sahiplendi. Köpekler, yapılan ilk muayenelerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bulunan geniş kafese yerleştirildi.

Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler Birliği (KTVHB) Başkanı Burak Toksoy, kısa bir süre önce sosyal medya üzerinden paylaşılan Bellapais’te kullanılmayan bir ev içerisinde bulunan anne köpek ve yavruları hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

banner69
Toksoy, anne köpek ve yaklaşık olarak 3 aylık olan ikisi erkek biri dişi olan yavruların Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’ın yardım talebinde bulunduğunu belirtti.

Birliğin ve Veteriner Dairesi’nin ortak bir hareket ile köpekleri bulundukları yerden alarak, muayenelerinin ve iç parazit ilaçlamalarının yapıldığına dikkat çeken Toksoy, Sibel Tatar’ın isteği doğrultusunda köpeklerin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın avlusunda bulunan kafese yerleştirildiğini açıkladı.

Veteriner Hekim Toksoy, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Akabinde Sibel Tatar Hanımefendi ile yapılan ön görüşmede, ülkemizde sokak hayvanları ile ilgili hayvanların ve toplumun yaşadığı sıkıntılar ve çözüm önerileri konuşulmuş olup, kendilerinin topluma fayda sağlayacak bu konudaki her projeye açık olduğunu ve destek verdiğini beyan etmiştir. Birliğimiz ve Dairemiz adına göstermiş olduğu hassasiyet adına teşekkürü bir borç bilir, örnek teşkil etmesini temenni ederiz.”

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 23:45
banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18