banner2
banner57

Soyer: Anastasiadis Emlakçı Güney’de Yabancı Ülkelere Askeri Üs Verdi

banner25

Soyer: Anastasiadis Emlakçı Güney’de Yabancı Ülkelere Askeri Üs Verdi
banner35
banner66

Ulusal Birlik Partisi MYK üyesi Aydın Soyer Rum Lider Nikos Anastasiadise bir dizi soru sorarak “Nikos ama EMLAKÇI gibi önüne gelen ülkeye güneyde üs verdi” dedi.

Soyer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi;

Nikos Anastasiadis ‘e cevabım. Rum Lider Nikos Anastasiadis, Kıbrıs sorununa bulunacak çözümün, gerçek anlamda bağımsız ve egemen bir devlete, herhangi bir üçüncü ülke bağımlılığından, askeri birliklerinden ve garantilerinden arınmış, uluslararası ve Avrupa hukukuna uygun modern bir AB üye devletine yol açması gerektiğini vurguladı.

Nikos’un vurgusu güzel de!!! 1960 Cumhuriyeti Anayasasına göre kaç Yunan askeri olacaktı? 950? Kaç bin Yunan askeri Grivas tarafından adaya “Gizlice” çıkarıldı?

Üçüncü ülke askeri birliklerinden arınmış diyor Nikos ama EMLAKÇI gibi önüne gelen ülkeye güneyde üs verdi.

Garantilerden arınmış diyor Nikos o garantiler sayesinde aynı anda biri Kıbrıs’ta biri Yunanistan’da iki cunta devrildi. Eğer ona da bir gün ENOSİS için Makarios’a yapılan darbe olursa ne olacak. Yakın Yunan tarihinin en olumlu günü aslında 20 Temmuz 1974, cuntadan kurtuldular ama farkında değiller. Makarios’un BM’de yaptığı konuşmayı biliyoruz. Nasıl Türkiye’den yardım istemişti!!!

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19