banner5

Sunat Atun: “Biz kablo ile elektrik tek üretim kaynağı olsun demedik”

Kablo elektrik konusunu şiddetle savunduğunun ve bugün de gelinen noktada “örtülü bir özelleştirme mi öngörüldüğü?” üzerine bir soru üzerine Sunat Atun, "2016-17’de dedik ki; bizim uzun vadeli çözümümüz üretimle ilgili kablodur. O dönem bunun gerçekleşmesi realize idi. O dönemki fizibiliteler de bunu gösteriyordu. Tek taraflı kabloya da bağlamadık üretimi.. Tek kaynak olarak demedik..." yanıtını verdi.

Sunat Atun: “Biz kablo ile elektrik tek üretim kaynağı olsun demedik”

Meclis Genel Kurulu devam ediyor…

Maliye Bakanı Sunat Atun soruları yanıtlıyor…

Kablo elektrik konusunu şiddetle savunduğunun ve bugün de gelinen noktada “örtülü bir özelleştirme mi öngörüldüğü?” üzerine bir soru üzerine Maliye Bakanı Sunat Atun “2016-17’de dedik ki; bizim uzun vadeli çözümümüz üretimle ilgili kablodur. O dönem bunun gerçekleşmesi realize idi. O dönemki fizibiliteler de bunu gösteriyordu. Tek taraflı kabloya da bağlamadık üretimi.. Tek kaynak olarak demedik... Hatta şunu da diyorduk; ihtiyacımız kadar rezerv tutmamız gerekiyor. Kablo bir gün olduğu takdirde her halükarda rezerv olmak zorunda…” yanıtını verdi.

"SANTRALLER TAHSİS, TEK KURUŞ ÖDEMEYECEĞİZ”

KIB-TEK’e gelecek santraller hibe mi? Değil ise faturalara yansıyacak mı?” sorusuna yanıtla ise Maliye Bakanı Sunat Atun, “Santral tahsistir, tek kuruş ödemeyeceğiz. Bu kaynağı Türkiye Cumhuriyeti kendi içinde ödeyecek. Faturalara da yansımayacak bu maliyet. Sadece işletim gideri…” dedi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18