banner37
banner57

Taçoy'dan Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tur iddiası

banner25

Taçoy'dan Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tur iddiası
banner35
banner66
banner67

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, BRT Haber Merkezi Programı’nda yaptığı açıklamada, UBP Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar’ın aday olduğu anda ikinci turu garantileyeceğini iddia etti.

banner69
UBP’nin Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili tavrının sorulması üzerine Taçoy, şunları kaydetti:

“UBP sağın başını çekmektedir. Milliyetçi görüşe sahiptir… Partinin başındaki adam bu akımın da başında gelmektedir… Halkı sürükleyecek olan tek isim vardır. İkinci bir aday çıkarmak, ikinci bir başı ortaya çıkarmakla eşdeğerdir… UBP Genel Başkanı şu anda o göreve tek namzettir. Çünkü o görüşün tek temsilcisidir… Son kararı kendisi verecektir… UBP, Genel Başkanının karşısına başka rakip çıkarmaz… Eğer Sayın Genel Başkan aday olursa en şanslı adayımızdır ve ona destek vermek boynumuzun borcudur. Eğer aday olursa ve örgüt çalışmazsa hesabını soran taraf Genel Başkandır… Ama başkasını aday yaparsa, partinin çalışmamasından Genel Başkan sorumludur… UBP Genel Başkanı aday olduğu anda ikinci turun başını çekmesi garantidir ve bunu biz pekiştiririz…” 

Taçoy, garantileri sona erdirme girişimleri ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelere bakıldığında da UBP adayının öneminin daha da artmakta olduğunu sözlerine ekledi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18