banner37
banner57

Tatar: “Maraş, mutlaka açılacak”

banner25

Tatar: “Maraş, mutlaka açılacak”
banner35
banner66
banner67

Kapalı Maraş’ın açılacağı yönünde açıklamalarda bulunan Başbakan Ersin Tatar, “Maraş, mutlaka açılacak” diyerek envanter çalışmasının, altyapı hazırlıklarının ve hukuksal sürecin bittiğini açılma sürecine girildiğini aktardı.

Başbakan Ersin Tatar, TRT Kıbrıs Temsilcisi Tahir Olcay Kıraç'ın sorularını yanıtladı. Kapalı Maraş’ın açılacağı yönünde açıklamalarda bulunan Tatar, “Maraş, mutlaka açılacak” diyerek envanter çalışmasının, altyapı hazırlıklarının ve hukuksal sürecin bittiğini açılma sürecine girildiğini aktardı.

banner69
Tatar, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ve Kapalı Maraş’ın açılımıyla birlikte “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni dünyaya tanıtmak ve anlatmak amacımız” ifadelerini kullandı. 

Güney Kıbrıs’ın Kapalı Maraş’ın açılmaması adına halkına baskı yaptığını aktararak Taşınmaz Mal Komisyonu’na gelen 300 başvuruya dikkat çekerek “Bu sefer Maraş’ı açacağız” dedi. Maraş’ın artık gündem de olacağını ve açılmasının ülke ekonomisine katkı sağlayacağını ifade ederek Maraş'ın açılma zamanının geldiğini vurguladı.

Tatar, "önemli olan insan hakkıdır" diyerek 46 yıl sonra Maraş’taki mülklerin sahiplerine geri verilmesine dikkat çekti.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18