banner37
banner57

Tatar: Toplumun geçmiş ve geleceğinde öğretmenlerin katkısı önemli

banner25

Tatar: Toplumun geçmiş ve geleceğinde öğretmenlerin katkısı önemli
banner35
banner66
banner67

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, toplumun geleceği ve geçmişinde öğretmenlerin önemli katkısı bulunduğunu söyleyerek, öğretmenlerin pandemi döneminde de büyük fedakarlıklarda bulunduğunu, kolonya, dezenfektan, maske ürettiğini belirtti.

Öğretmenlerin görevinin KKTC’yi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmek olduğunu kaydeden Tatar, devleti ileri taşıma noktasında öğretmenlerin kendilerine düşen görevi geçmişte olduğu gibi şimdi de yapacağından şüphesi olmadığını ifade etti. 

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ile Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi’nin hazırladığı videonun gösterimiyle devam etti.

Etkinlikte, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Genel Sekreteri Selma Eylem ve emekli öğretmenler adına Latife Çobanoğlu konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından 24 Kasım 2019 tarihi itibarıyla 25 yılını dolduran emekli öğretmenlere plaket sunuldu. 

TATAR’DAN VATAN SEVGİSİ AŞILAYAN ÖĞRETMENLERİNE SAYGI

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Atatürk’ün Başöğretmenliği aldığı gün olan 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlandığını hatırlatarak, ilkokul günlerinde kendisine vatan sevgisi aşılayan öğretmenlerini saygıyla andı. Öğretmenlerin çocukları yetiştiren en değerleri kişiler olduğunu belirten Tatar, siyaseti bir kenara bırakarak, çocuklara yurt, vatan sevgisi ve çağdaş dünya değerlerini aşılaması gerektiğini kaydetti. 

Tatar, toplumun geleceği ve geçmişinde öğretmenlerin katkısı bulunduğunu söyleyerek, öğretmenlerin pandemi döneminde de fedakarlıklarda bulunduğunu anımsattı.

En büyük bütçenin Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na ayrıldığını, okulların eksikliklerinin imkanlar doğrultusunda giderilmeye devam edeceğini ifade eden Tatar, imkanların seferber edilmesine anavatan Türkiye’nin de destek verdiğini söyledi. 

Bir sendikacının kendisini Rum lider Anastasiadis’e şikayet etmesinin “çirkinlik ve kabul edilemez” olduğunu söyleyen Tatar, gerekli mercilere şikayetini yaptığını, Öğretmenler Yasası noktasında gerekli araştırmanın yapılmasını talep ettiğini belirtti.

banner69
Siyaset yapmak isteyenlerin, siyasete girmesi gerektiğini dile getiren Tatar, öğretmenlerin görevinin KKTC’yi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmek olduğunu kaydetti. 

Tatar, “Devleti ileri taşıma noktasında öğretmenlerin kendilerine düşeni geçmişte olduğu gibi şimdi de yapacağından şüphem yoktur” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

ÇAVUŞOĞLU: “ÖĞRETMENLERİMLE GURUR DUYUYORUM”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Atatürk ilke ve inkılaplarının savunucusu olmayı, devlet ve vatanı sevmeyi öğretmenlerinden öğrendiğini, öğretmenleriyle gurur duyduğunu söyledi.

Öğretmenlerin milli mücadeleye de büyük katkılar yaptığına işaret eden Çavuşoğlu, gece nöbet tutan öğretmenlerin gündüz de öğretmenlik görevlerini sürdürdüğünü kaydetti. 

Çavuşoğlu, pandemide de öğretmenlerin ülke için katkılar yaptığını, maske, dezenfektan ve kolonya ürettiklerini, halka umut olduklarını vurguladı.

KKTC’nin demokratik yapısı içinde farklı fikirler olacağını, buna empati yapmayı öğrenmek gerektiğini, ülkenin kuruluşunda demokrasi, barış, hürriyet olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, sendikanın böylesi bir günde darbeden bahsetmesine eleştirilerde bulundu.

Çavuşoğlu, her ortamda alışagelmiş fikirler savunulduğunu, kendisinin karşı olduğu fikirlerle mücadeleye devam edeceğini kaydetti.

Ülkenin daha iyi noktalara ulaması için konuşma değil elini taşın altına koymak gerektiğini dile getiren Çavuşoğlu, bu yıl eğitime, okul inşaatlarına 41 milyon TL para harcandığını, 42 laboratuvar yapıldığını vakıf, özel işletmeler ve askerin desteğiyle eğitime katkılar yapıldığını belirtti. 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner18