banner37
banner57

Tatar, Vakıflar İdaresi Başkan ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti

banner25

Tatar, Vakıflar İdaresi Başkan ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti
banner29
banner66
banner67

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Vakıflar İdaresi Başkanı Mustafa Gökmen ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Kabulde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tatar, Vakıflar İdaresi’nin halkın yararına uygun ve gelecek nesillere manevi değerler temelinde en iyi şekilde bırakılabilmesi amacıyla ecdattan gelen mal ve mülkü yöneten ve değerlendiren bir anlayışı temsil ettiğini söyledi.

banner69
Toplum liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ün verdiği büyük mücadele sonucunda Vakıflar İdaresi’nin İngiliz döneminde Kıbrıslı Türklerin idaresine geçtiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Tatar, temsil edilen bu anlayışın ve Vakıflar konusunda gösterilen hassasiyet ve duyarlılığın devam etmesinin önemine dikkat çekti. 

“Kıbrıs Türk halkının verdiği mücadeleyi temsil eden ve bu topraklarda evkaf ve vakıf idaresinin bu anlayışla yönetilmesi ve gelecek kuşaklara taşınabilmesi için Vakıflar İdaresi fevkalade önemli bir kurumdur. Bu kuruma gözümüz gibi bakmamız lazım” diye konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, toprak mal ve mülkün ada ekonomisinde zamanla değerlendiğini de belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Vakıflar İdaresi’nin geçmişten gelen arşivinin olduğunu belirtti ve Maraş ile ilgili tapuların hala daha geçerliliğinin de bu arşivlerde ortaya çıktığını kaydetti. Maraş konusunda dünyayla ve uluslararası hukukla ters düşmeme adına izledikleri politikada, vakıfların oradaki haklarına da halel gelmeyecek şekilde uluslararası hukukun tanıdığı Taşınmaz Mal Komisyonu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, Vakıflar İdaresi’nin yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti.

Vakıflar İdaresi Başkanı Mustafa Gökmen ise, Cumhurbaşkanı Tatar’a destek belirterek, Cumhurbaşkanlığı görevinde başarılar diledi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner18