banner2
banner11

Ticaret Odası: “Üniversitelerimizin başarısını kutluyoruz”

Ticaret Odası: “Üniversitelerimizin başarısını kutluyoruz”

Ticaret Odası, “Üniversitelerimizin başarısını kutluyoruz. Öğrencilerin adaya gelişi, titizlikle planlanmalıdır” açıklamasını yaptı.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, yükseköğretim alanındaki gelişmeler ile ilgili basın açıklaması yayımlayarak, “Üniversitelerimizin başarısını kutluyoruz. Öğrencilerin adaya gelişi, titizlikle planlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan üniversitelerimizin 2020 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sonuçlarına göre önemli bir başarı sağladıkları haberleri, Covid-19 salgını nedeniyle ciddi olumsuzluklar yaşayan iş insanlarımızın ve halkımızın umutlarını artırmış, geleceğe daha güvenle bakmamıza yardımcı olmuştur.

Bu başarıda katkısı bulunan KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı yetkilileri ile üniversitelerimizin değerli yönetici ve çalışanlarını kutluyoruz.

Üniversitelerimizin bu başarısının, öğrencilere sağlıklı, güvenli ve kaliteli bir eğitim hizmeti verilerek devam ettirilmesi, halkımızın mutluluğu ve geleceği için büyük önem taşımaktadır.

Bu bağlamda, KKTC üniversitelerine yerleştirilmiş olan veya Covid-19 salgını nedeniyle Ada’dan ayrılmış bulunan öğrencilerimizin en güvenli bir şekilde Ada’ya getirilmesi ve yerleştirilmesi için gereken her türlü önlem alınmalı, süreç titizlikle ve ayrıntılı olarak planlanmalıdır.

Pandemi sürecinde ülkemizi tercih eden öğrencilerimize ve ailelerine güvenli bir ortam sağlamak, borcumuzdur.

Hükümetimizin ve üniversitelerimizin, bu zorlu görevi de, sağlık ile ilgili birimlerimizin yol göstericiliğinde başarı ile yerine getireceklerine inanıyoruz.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, bu süreçte üzerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner9