banner37
banner57

Turizm Üst Kurulu’nda gündem 'serbest dolaşım', hedef Mayıs

banner25

Turizm Üst Kurulu’nda gündem 'serbest dolaşım', hedef Mayıs
banner29
banner66
banner67

Turizm Üst Kurulu’nda gündem 'serbest dolaşım', hedef Mayıs

Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulan “Turizm Üst Kurulu” yarın genişletilmiş heyet temsilcileriyle ikinci toplantısını yapacak; genişletildiği öğrenilen kurulda tüm paydaşların bir arada olması hedefleniyor…

Mart ayı ortasında kurulduğu açıklanan Turizm Üst Kurulu, yarın (6 Nisan Salı) ikinci toplantısını yapacak.

12 Nisan’da başlayacak açılmanın yanı sıra özellikle Mayıs ayı ve sonrası döneme ilişkin beklenti, hedef ve uygulanabilirlik masaya yatırılacak.

Kıbrıs Postası’nın edindiği bilgiye göre ikinci kez toplanacak kurulda heyet de genişledi, yeni paydaşlar da iskemle çekti.

banner69
Bunlar arasında Kuzey Kıbrıs Turkcell gibi kurumların yanı sıra havayolu şirketleri ve toplu taşımacılık sektörü temsilcileri de var.

Kurulun yarınki toplantısında Mayıs ayı sonrası sezon döneminde “aşılı olan” ve “çift PCR test sonuçlarıyla” özellikle Türkiye’den ülkemize gelecek misafirlerin “serbest dolaşımı” konusu var.

Turizm Üst Kurulu sayesinde turizmle ilgili konuların Sağlık Bakanlığı ve Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ile daha koordineli yapılmasının yanı sıra tüm paydaşların da katılımı ile “kapsayıcılık”, “sağlıklı ve verimli bir turizm” hedefleniyor.

Kaynak:Kıbrıs Postası 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18