banner37
banner57

"Türk heyetinin töreni terk etmesini alkışlıyorum"

banner25

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye ile iyi ilişkiler ve işbirliği yerine, düşmanlıkla hak gasp etmeyi tercih eden Rum-Yunan ikilisinin asla başarılı olamayacaklarını" belirtti.

"Türk heyetinin töreni terk etmesini alkışlıyorum"
banner29
banner66
banner67

UBP Genel Başkanı Tatar, “Türkiye’nin Fatih sondaj gemisi ile Baf açıklarında, denizde, hidrokarbon yatağı arayışlarına başlamasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Öte yandan, UBP Genel Başkanı Tatar, NATO’nun üyesi olmamasına rağmen Güney Kıbrıs’ı komuta devir-teslim törenine davet etmesini eleştirirken, Türkiye heyetinin tepki olarak töreni terk etmesini alkışladığını vurguladı.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar açıklamasında şunları kaydetti:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye defalarca, Rum-Yunan ikilisine uzlaşı ve işbirliği çağrısında bulunmasına rağmen Rum-Yunan ikilisi buna hiç yanaşmamış, gerek Ege gerekse Doğu Akdeniz’de oldubittiler yaratmaya çalışmıştır.

Bunun en açık kanıtı Rum tarafının Yunanistan’ın tam desteği ile Münhasır Ekonomik Alan ilan etmesi, Türkiye ve KKTC aleyhine anlaşmalar ve sondaj çalışmaları yapmasıdır.

Oysa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye ile iyi ilişkiler ve işbirliği yerine, düşmanlık ve hak gasp etmeyi tercih eden Rum-Yunan ikilisi asla başarılı olamayacaklarını bilmelidirler.

Mavi Vatan , Türkiye ile KKTC’ye aittir ve hiç kimsenin haklarımızı gasp etmesine izin verilmeyecektir...

UBP olarak, Anavatan Türkiye’nin , Baf açıklarında , kendi kıta sahanlığı içine giren bölgede , denizde hidrokarbon yatağı bulabilmek için sondaj yapmaya başlamasını memnuniyetle karşılıyoruz.

Bu bağlamda, Fatih sondaj gemisinin Kıbrıs’ın güneyine geliyor oluşunu selamlıyor, başarılar diliyoruz.

Öte yandan, UBP olarak NATO’nun üyesi olmamasına rağmen Güney Kıbrıs’ın komuta devir-teslim törenine davet edilmesini şiddetle kınıyor. Anavatan Türkiye heyetinin tepki olarak töreni terk etmesini alkışladığımızı vurgulamak istiyorum.

Avrupa Müttefik Kuvvetler Yüksek Komutanlığının devir teslim törenine NATO nezdinde statüsü bulunmayan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin davet edilmesi gerçeklere aykırıdır ve Kıbrıs konusunun çözümüne değil, tam tersine Rum tarafının şımartılması nedeniyle çözümsüz kalmasına neden olacak niteliktedir.

NATO gibi bir örgütün böylesi gerçekçilikten uzak bir durum yaratması Kıbrıs Türkü tarafından asla sineye çekilemez.

Kıbrıs Türk Halkı kendisine ve haklarını gasp edenlere böylesi ucuz primler tanınmasını kesinlikle affetmez.

NATO eğer , bölge ve dünya barışına hizmet etmekte samimi ise, bu hatasını ileri götürmemeli, Kıbrıs’ta var olan iki ayrı Halk, iki ayrı Devlet gerçeğini kavrayarak gereğini yerine getirmelidir.”

banner69

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18