UBP Lideri Tatar: Özersay bizim görüşlerimize çok yakın, Serdar Denktaş'ında öyle olması lazım ama suspus!

UBP Lideri Tatar: Özersay bizim görüşlerimize çok yakın, Serdar Denktaş'ında öyle olması lazım ama  suspus!

Ersin Tatar, dün gece Ulusal Birlik Partisi Lefke İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya katıldı ve büyük bir kalabalığa konuşma yaptı.

UBP Genel Başkanı Tatar, “ ülke kalkınması, gelişme ve refah artışı için göreve hazır olduklarını, vatandaşın artık ne gün hükümetin biteceğini konuşmakta olduğunu, uyumsuz ve başarısız bir hükümetin artık iktidarda kalmaması gerektiğini” söyledi.

Tatar, “ halk hükümetin ne gün biteceğini konuşuyorsa, o hükümet bitmiştir” dedi.

KIBRIS KONUSU AKINCI VE HÜKÜMETİN DURUMU

UBP Genel Başkanı Tatar, “ Kıbrıs konusundaki federasyon görüşmelerine son noktanın Crans Montana’da konulduğunu, bunun o toplantılardan sonra Cumhurbaşkanı Akıncı tarafından da ifade edildiğini” belirttiği konuşmasında şunları kaydetti:

“Biz de Anavatan Türkiye de artık iki devletli çözümün de masada konuşulması gerektiğini söylüyoruz ama Sayın Akıncı buna yanaşmıyor. Bu halkımızın çıkarına değil. “Alternatifimiz yoktur” demek, zafiyettir. Hükümetin Dışişleri Bakanı Sayın Özersay’ın görüşleri ise bize yakındır. Aslında Sayın Denktaş’ın da yakın olması lazım ama o hükümette kalsın diye sus-pus oldu. Ama ne kadar daha böyle gidecek. KKTC’yi benimseyen iki devletli çözüm diyenler daha ne kadar olanlara katlanacak?

KIZILYÜREK KİMİN ADAYIDIR?

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, AKEL’den Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aday olan Niyazi Kızılyürek’in CTP Gazi Mağusa İlçe Başkanı tarafından oy toplamak üzere gezdirilmesini de eleştirdi ve şunları söyledi:

“ Kızılyürek’i neden CTP’liler gezdiriyor? Kızılyürek CTP’nin mi, yoksa daha bir süre önce Türkiye’nin etkin ve fiili garantisine, Türkiye’ye saldıran Rum Komünist AKEL Partisi’nin  adayı mı? Bu CTP’nin iç işi değildir. Devleti ilgilendirir. BRT Kızılyürek’i ekranlara çıkarır algı yaratmaya çalışır. TAK haberini yapar. Bunlar Devlet’i zafiyete uğratır. UBP buna göz yummaz.”

LEFKE VE YÖRESİNE YATIRIM

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, “ Lefke’nin UBP döneminde ilçe yapıldığını ama bunun gereklerinin henüz yerine getirilmediğini, hükümetin buna kaynak ayırmadığını” da ifade etti ve “hükümete gelir gelmez, tüm ülkede olduğu gibi Lefke bölgesinde de bir kalkınma hamlesi başlatacaklarını” kaydetti.

Tatar, “  Narenciye’ye gereken desteğin verilmesinin şart olduğunu, Lefke yolunu bitirmek gerektiğini, üniversiteye destek verilmesinin şart olduğunu” sözlerine ekledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER