banner37
banner57

UBP MYK Üyesi Ahmet Savaşan: “10 Nisan tarihi henüz gündeme gelmedi, son söz Parti Meclisinde”

banner25

UBP MYK Üyesi Ahmet Savaşan: “10 Nisan tarihi henüz gündeme gelmedi, son söz Parti Meclisinde”
banner35
banner66
banner67

UBP MYK Üyesi Ahmet Savaşan: “10 Nisan tarihi henüz gündeme gelmedi, son söz Parti Meclisinde”

UBP MYK Üyesi Ahmet Savaşan, UBP’nin Genel Sekreterlik seçimleri için konuşulan “10 Nisan” tarihinin sorulması üzerine, “10 Nisan tarihi henüz gündeme gelmedi. Bu tarih, Milletvekili grubunun toplantısında konuşuldu. Yetki, Parti Meclisindedir. 10 Nisan önerisi, Parti Meclisinin önüne öneri olarak gelecektir” dedi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi (MYK) Ahmet Savaşan, BRT’de yayınlanan “Burası Önemli” programında gazeteci Levent Kutay’ın sorularını yanıtladı, bugün saat 16.00’da toplanması beklenen UBP MYK’sına ilişkin bilgiler verdi.

“GENEL SEKRETER EN HIZLI ŞEKİLDE SEÇİLMELİ Kİ SEÇİME HIZLI BİR ŞEKİLDE HAZIRLANALIM”

Partinin icra organının başında Genel Sekreterlik mevkiinin bulunduğunu, Ersan Saner’in Genel Başkanlık görevine gelmesinin ardından Genel Sekreterlik mevkiinde bir boşluk oluştuğunu ve bu durumun bazı sıkıntılara neden olduğunu ifade eden Savaşan, “Bu gecikmenin sebebi, pek çok insanı bir araya getirememekten kaynaklanıyor” dedi.

UBP’nin, pandemi koşullarını öngörerek, en hızlı şekilde Genel Sekreterlik seçimi yapması gerektiğini ifade eden Savaşan, “Genel Sekreter en hızlı şekilde seçilmeli ki UBP, erken seçime en hızlı şekilde hazırlanabilsin” şeklinde konuştu.

“MYK TOPLANTISI, SADECE UBP’Yİ DEĞİL; ÜLKE GÜNDEMİNİ İLGİLENDİRİYOR”

banner69
UBP’nin bu yıl içinde Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştireceğini, partinin genel kurula hazırlanması için örgütlerde, ilçelerdeki seçimlerin planlanması gerektiğini, bunun için de Genel Sekreterin seçilmesinin elzem olduğunu ifade eden Savaşan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kapsamda, bugün partide yapacağımız MYK toplantısı, sadece UBP’yi değil; seçimlerin takvimlendirilmesi bakımından ülke gündemini ilgilendiriyor.”

“10 NİSAN TARİHİ HENÜZ GÜNDEME GELMEDİ, SON SÖZ PARTİ MECLİSİNDE”

Genel Sekreterlik seçiminin ardından, partinin en yetkili organı olan Parti Meclisinin, Olağan Genel Kurultay için zamanı belirleyeceğini ifade eden Savaşan, Genel Sekreterlik seçimleri için konuşulan “10 Nisan” tarihinin sorulması üzerine şöyle devam etti:

“10 Nisan tarihi henüz gündeme gelmedi. Bu tarih, Milletvekili grubunun toplantısında konuşuldu. Yetki, Parti Meclisindedir. 10 Nisan önerisi, Parti Meclisinin önüne öneri olarak gelecektir. Benim, üyelerimizin ve UBP’ye gönül veren herkesin kanaati, UBP Genel Kurulu için gerekli hazırlıkların en hızlı şekilde noktalanması yönündedir.”

Kaynak : Kıbrıs Postası

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18