banner5
banner57

UBP’de önce Genel Sekreter seçilecek, sonra kurultay tarihi belirlenecek

UBP’de önce Genel Sekreter seçilecek, sonra kurultay tarihi belirlenecek

UBP Meclis Grubu’nun bugün gerçekleşen toplantısına ilişkin detaylara ulaşıldı. Kıbrıs Postası’nın elde ettiği bilgilere göre, Mart ayında Genel Sekreterlik seçiminin gerçekleşmesi, ardından da kurultay tarihini belirlemek üzere Parti Meclisi’nin toplanmasına karar verildi. Genel Sekreterlik için iki adayın ismi konuşuluyor…

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Meclis Grubu, bugün saat 10.00 sıralarında toplanarak; kurultay ve genel sekreterlik konularında bir takvim hazırladı.

ÖNCE GENEL SEKRETER SEÇİLECEK

Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Kıbrıs Postası’nın, UBP içindeki güvenilir kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Mart ayında Genel Sekreterlik seçiminin gerçekleşmesi, ardından da kurultay tarihini belirlemek üzere Parti Meclisi’nin toplanmasına karar verildi.

İKİ İSİM ÖNE ÇIKIYOR…

Genel Sekreterlik seçiminde; UBP Girne İlçe Başkanı, Milletvekili Özdemir Berova ile Milletvekili ve müzakere heyeti üyesi Oğuzhan Hasipoğlu’nun isimlerinin öne çıktığı ifade ediliyor.

KURULTAY TARİHİ İÇİN PARTİ MECLİSİ TOPLANACAK

Genel Sekreterlik seçiminin ardından ise kurultay tarihini belirlemek üzere Parti Meclisi’nin toplanacağı öğrenildi.

PARTİ, KURULTAY TARİHİ KONUSUNDA İKİYE BÖLÜNMÜŞ DURUMDA

UBP, kurultay tarihi konusunda ikiye bölünmüş durumda.

Genel Başkan Ersan Saner, önceki gün yaptığı bir açıklamasında, kurultayın ekim ayında gerçekleşmesi gerektiğini ifade etmişti.

Faiz SucuoğluAli Pilli ve Zorlu Töre ise geçtiğimiz gün yaptıkları açıklamalarla, kurultayın Haziran ayı içerisinde gerçekleşmesi gerektiğine vurgu yaptılar.

OĞUZ: “ŞU AN KONUŞULMASI GEREKEN, SAĞLIK VE EKONOMİ”

Öte yandan, söz konusu grup toplantısı sonrası BRT’de gazeteci Levent Kutay’ın sorularını yanıtlayan Maliye Bakanı Dursun Oğuz, şu an konuşulması gereken gündemin, toplum sağlığı ve ülke ekonomisi olması gerektiği ifade etti.

Kurultay ve genel sekreterlik seçimi konularına “çekimser” yaklaştığı gözlemlenen Oğuz, grup toplantısında; partinin genel durumunun yanı sıra Türkiye ile imzalanacak mali protokol konusunun da konuşulduğunu kaydetti.

“KURULTAY KONUSU NEDENSE KABİNEDEKİ GÖREV DEĞİŞİMİNDEN SONRA TEKRARDAN GÜNDEME GELDİ”

Kurultay tarihinin sorulması üzerine Oğuz, “Kurultay konusu nedense kabinedeki görev değişiminden sonra tekrardan gündeme geldi. Bu, UBP’ye bir mesajdır. Bu konuda Başbakan’ın yetkisi var. Daha fazla yorum yapıp, konuyu (Pilli’nin görevden alınması) kişiselleştirmek doğru olmaz” dedi.

“UBP’LİLER ÖNCE HÜKÜMETİN BAŞARISINI DÜŞÜNMEK ZORUNDA”

 Bu konular, ülke sorunlarının önüne taşımanın yanlış olduğunu yineleyen Oğuz, “Kuruş hesabı yaparken, başka bir gündem yaratılmamalı. UBP’liler önce hükümetin başarısını düşünmek zorunda” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Kıbrıs Postası 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18