banner37
banner57

Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

banner25

Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
banner35
banner66
banner67

Vadili Beldiye Başkanı Mehmet Adahan 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Adahan mesajında şu ifadelere yer verdi;

Çanakkale zaferi, tarih boyunca bağımsızlık ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen aziz milletimizin, sarsılmaz inanç ve kararlılığının, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır. 

banner69
Vatanı, hürriyet ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aziz milletimiz, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmıştır. 

18 Mart 1915 tarihinde 'Çanakkale geçilmez' diye yazılan bu destan, bu zafer, Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştirmiştir. Bu destan, aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur. 

Bugün milletimiz, Çanakkale Ruhu, bilinciyle birlik ve beraberlik içinde hareket etmekte, iç ve dış mihraklara karşı hala mücadele etmektedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, “18 Mart Şehitleri Anma Günü” ve Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı, vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle; anıyorum. Ruhları şad olsun..

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 16:36
banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18