banner37
banner57

YDP Başkanlık Divanı feshedildi

banner25

YDP Başkanlık Divanı feshedildi
banner29
banner66
banner67

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, Başkanlık Divanı’nı, üyelerinin ilçe kongrelerinde tarafsızlıklarını koruyamadığı gerekçesiyle feshetti.

banner69
Genel Başkan Erhan Arıklı yaptığı yazılı açıklamada, “İlçe Kongrelerimiz oldukça renkli ve heyecanlı geçiyor. Bütün ilçelerde tatlı bir rekabet yaşanıyor. Bu rekabette bütün üyelerin değişik adayları destekleme hakkı var.  Ama bu desteği yapan kişiler Başkanlık Divanı üyesi sıfatını kullanmamaları gerekiyor.

Başkanlık Divanı üyeleri tüzüğümüze göre Genel Başkan Yardımcısı sıfatını taşıyorlar ve tamamen benim tarafımdan atanıyorlar” dedi. Kendisinin Genel Başkan olarak tarafsız olduğunu, Başkanlık Divanı üyelerinin de tarafsız olmak zorunda olduğunu kaydeden Arıklı, “Ama gelinen aşamada görüyorum ki bu tarafsızlık ilkesi çiğneniyor.

Bu sebeple Başkanlık Divanını feshediyorum.  İlçe Kurultaylarından sonra yeni bir Başkanlık Divanı atayacağım” ifadelerini kullandı. YDP Başkanlık Divanı 10 kişiden oluşuyor ve hepsi Genel Başkan Yardımcısı sıfatını taşıyor.   

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner18