banner2

YDP Örgütlenmeye Devam Ediyor

YDP Örgütlenmeye Devam Ediyor

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) dün Gazimağusa Maraş Gelişim Akademisi’nde düzenlenen kahvaltıda 4 örgüt, öğleden sonra Lefkoşa’da ise Küçük Kaymaklı örgütünü kurdu.
YDP’den yapılan açıklamaya göre, Küçük Kaymaklı’da konuşma yapan İlçe Başkanı Emre Dalgıç, çok kısa bir sürede Lefkoşa İlçe teşkilatlanmasını tamamlayacaklarını söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Genel Sekreter Turan Büyükyılmaz ise yaptığı konuşmada, hedeflenen 7500 üyenin çok kısa bir sürede tamamlanacağını ve ondan sonra sandık bazında örgütlenmeye ağırlık verileceğini söyledi. Büyükyılmaz, “Bu partiyi iktidara taşıyıncaya kadar rahat uyumak bize haram” dedi.
Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu ise, Meclisteki siyasi partilere seslenerek, “Başarısız olacak Hükümet modelleri arayışını bir kenara bırakın. Hodri Meydan. Gelin seçimlere gidelim. Halka soralım. Demokrasilerde en son başvurulacak hakem halktır” dedi.
Genel Başkan Erhan Arıklı ise konuşmasında, yoğun bir hafta geçirdiklerini söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.
Arıklı, “YDP’yi iktidara taşıyana kadar durmak yok. Durursak düşeriz. Düşersek yok oluruz. Bu bilinçle hareket etmeli her gün tuğlanın üzerine yeni bir tuğla eklemeliyiz” dedi.
Arıklı, “Bu hükümet kısır bir hükümettir. İcraat yerine bahane üretiyor. Kurulduğu andan itibaren önce bütçe, sonra yerel seçimler, ondan sonra döviz krizi, sonra tekrar bütçe… Hep bahane, hep bahane. Gelin bu ülkeye bir iyilik yapın. Dürüst bir şekilde istifa edin ve ülkenin önünü açın” dedi.
YDP önceki akşam da Mersinlik köyünün katıldığı “Mangal Keyfi” düzenledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 09:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER