banner37
banner57

Yeni Kararlar İçin Gözler Bakanlar Kurulu’na çevrildi

banner25

Yeni Kararlar İçin Gözler Bakanlar Kurulu’na çevrildi
banner29
banner66
banner67

Ramazan Bayramı ‘sıkı’ tedbirlerle geçecek... Gözler Bakanlar Kurulu’na çevrildi

Başbakan Ersan Saner, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin bugün toplanacağını belirterek, yapılacak olan istişareler sonucunda Ramazan Bayramı’nın sıkı tedbirlerle geçmesi gerektiğini düşündüğünü aktardı. Saner, ilgili kararın Cuma günü açıklanacağını belirtti.

Başbakan Ersan Saner, SES Kıbrıs Web TV’de yayınlanan ve Aytuğ Türkan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kıbrıs’ın Nabzı’ adlı programa katılarak, 13 - 14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Ramazan Bayramı hakkında alınacak kararlara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bu tip kapanma süreçlerinin Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin yapmış olduğu öneriler çerçevesinde Bakanlar Kurulu’nun oluşturduğu kararlar olduğunu belirten Saner, Türkiye’nin Ramazan Bayramı sonrasına kadar kapalı olduğunu ve Güney Kıbrıs’ın 15 gün kapalı kalacağına işaret etti.

banner69
Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin bugün toplanacağını da aktaran Başbakan Saner, önerilen kararların bugün öğleden sonra Sağlık Bakanlığı’yla değerlendireceklerini ardından ise Cuma günü Bakanlar Kurulu’nun toplanacağına işaret etti.

“Ramazan Bayramı’nın biraz daha sıkı tedbirlerle geçmesinin daha mantıklı olacağını düşünüyorum” diyen Ersan Saner, tedbiri elden bırakmayarak, yavaş yavaş açılımların gerçekleştirileceğini belirtti.

Saner, Ramazan Bayramı’yla ilgili kararın Cuma günü açıklanacağını dile getirerek, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarının riske atılmaması gerektiğine de dikkat çekti, 10 gün daha sıkı tedbirler alınması gerektiğinin de altını çizdi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18