banner37
banner57

Yüksek Adliye Kurulu Üyesi Seçimi, Komitede görüşülerek oybirliğiyle onaylandı

banner25

Yüksek Adliye Kurulu Üyesi Seçimi, Komitede görüşülerek oybirliğiyle onaylandı
banner29
banner66
banner67

Yüksek Adliye Kurulu Üyesi Seçimi, Komitede görüşülerek oybirliğiyle onaylandı

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, Yüksek Adliye Kurulu Üyesi Seçimi’ni görüştü ve adayların içtüzükte ve yasada aranan niteliklere sahip olduklarını, ayrıca “Sivil Havacılık İşbirliği Anlaşmasını Tadil Etmek Üzere KKTC Hükümeti ile TC Hükümeti Arasında (Onay) Yasa Tasarısı’nı” oybirliğiyle onayladı.

Cumhuriyet Meclisi, Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, UBP Milletvekili Komite Başkanı Yasemi Öztürk Başkanlığında, bugün saat 10.00’da toplandı. 

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, ilk olarak gündeminde bulunan Yüksek Adliye Kurulu Üyesi Seçimi’ni görüştü ve adayların içtüzükte ve yasada aranan niteliklere sahip olduklarını oybirliği ile onaylayarak; seçim yapılmak üzere Genel Kurul’a sevk etti.

Komite daha sonra “Sivil Havacılık İşbirliği Anlaşmasını Tadil Etmek Üzere KKTC Hükümeti ile TC Hükümeti Arasında (Onay) Yasa Tasarısı’nı” görüştü ve bahse konu Yasa Tasarısı’nı oybirliği ile onaylayarak Genel Kurul’un gündemine sevk etti.

banner69
“Sivil Havacılık İşbirliği Anlaşmasını Tadil Etmek Üzere KKTC Hükümeti ile TC Hükümeti Arasında (Onay) Yasa Tasarısı’nın Genel Gerekçesi:

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında 19 Eylül 2002 tarihinde Ankara’da imzalanmış olan Sivil Havacılık İşbirliği Anlaşmasının 13. ve 14. Maddelerinin tadil edilmesi hususunda mutabık kalmıştır.

Komite toplantısına davetli olarak, “Sivil Havacılık İşbirliği Anlaşmasını Tadil Etmek Üzere KKTC Hükümeti ile TC Hükümeti Arasında (Onay) Yasa Tasarısı” ile ilgili olarak Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan Suna Avcı ve Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi katıldı.

UBP Milletvekili Yasemi Öztürk Başkanlığında toplanan Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi toplantısına, UBP Milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra, HP Milletvekilleri Ayşegül BaybarsTolga Atakan ve UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu katıldı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18