banner5

Zorla alıkoyup banka hesaplarını boşalttılar

Zorla alıkoyup banka hesaplarını boşalttılar
banner35

Mağusa’da beraberindeki 4 kişi ile birlikte bir şahsı zorla alıkoyup soygun suçuna karıştığı gerekçesi ile tutuklanan C.G.I. mahkemeye çıkarıldı.

Mağusa’da 28 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde beraberindeki 4 şahıs ile birlikte, yabancı uyruklu bir kişiyi önce ikametgahında darp edip daha sonra kendi bulunduğu yere gelmesini sağlayıp zorla alıkoyduktan sonra darp edip 2 şahsın hesabına iki farklı tarihte toplamda 5 bin 313 TL para yatırılmasını sağladığı tespit edilen C.G.I. tutuklandı.

“Soygun”, “Zorla alıkoyma”, “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Darp” suçlamaları ile zanlı dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Mahkeme polis soruşturmasının salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Polis mahkemede, zanlının suçunu itiraf ettiğini ve 4 kişinin daha arandığını açıkladı. Polis paraların kimlerin hesabına aktarıldığını da araştırıyor.

DARP EDİP PARA TRANSFERİ YAPILMASINI SAĞLADILAR

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Halil Metin mahkemede verdiği ifadesinde, 28 Şubat 2021 tarihinde saat 21:00 sıralarında Mağusa’da zanlı C.G.I.’nın beraberindeki 4 kişi ile birlikte şikayetçinin ikametgahına giderek elleri ile şikayetçinin yüzüne tokat vurup zorla 1 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet cep telefonuna el koyduğunu akabinde ise zanlının şikayetçiye zorla, bir hesaba bin 900 TL para havale edilmesini sağlayıp aldığı 1 adet cep telefonunu sirkat edip diğer cep telefonu ile bilgisayarı iade ederek şikayetçinin evinden ayrıldıklarını açıkladı.

1 Mart 2021 tarihinde zanlının yine beraberindeki şahıslar ile birlikte şikayetçinin kendi bulundukları yere gelmesini sağladıklarını kaydeden Metin, zanlı beraberindeki 4 kişinin şikayetçiyi bu kez zorla yere yatırıp sert bir cisimle bacaklarına vurduklarını akabinde de şikayetçinin hesabından bir şahsın hesabına bin 400 TL para ile bin 923 TL’ye denk gelen Nijerya parasının havale edilmesini sağladıklarını açıkladı. Zanlının daha sonra şikayetçiye hitaben “polise gitme, kim olduğunu, nerede yaşadığını biliyoruz gidersen seni öldürürüz” dediğini kaydeden Metin, olayın 2 Mart tarihinde polisin bilgisine geldiğini ve zanlı C.G.I’nın tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

Olayla ilgili detaylı soruşturma başlatıldığını ve 4 kişinin arandığını belirten Metin, zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Kaynak:Kıbrıs Postası 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER