banner2

K. Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Gardiyanoğlu'ndan çok çarpıcı iddialar!

K. Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Gardiyanoğlu'ndan çok çarpıcı iddialar!

Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği (KTSÇHB), yasa gereği her ay toplanması zorunlu olan Özel Sağlık Hizmetleri Kurulu’nun aylardır toplanmadığını hatırlatarak, kurulun acilen toplantıya çağrılmasını talep etti.

“YASAL OLMAYAN BİRÇOK SAĞLIK KURULUŞU VAR”

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan, KTSÇHB Başkanı Remzi Gardiyanoğlu, ülkede açılması yasal olmayan birçok sağlık kuruluşu olduğunu, söz konusu kurulun da bu kuruluşları denetlemek için her ay toplanmak zorunda olduğunu dile getirdi.

“DOSYALAR HAZIR, FİLİZ BESİM VE BAKANLIK YETKİLİLERİNE DAVA AÇACAĞIZ”

Gardiyanoğlu, kurulun öncelikle Mandamus Emri’ni gereğini yerine getirmesi gerektiğinin altını çizerek, “Dosyalarımız hazır, Sağlık Bakanı Filiz Besim ve bakanlık yetkililerine dava açacağız” dedi. Bu hafta içerisinde dava gününü alacaklarını belirten Başkan Gardiyanoğlu, hukuk devletinde, hukukçu başbakanın olduğu bir ülkede yasal mevzuatı kimsenin takmadığının altını çizdi.

“SAĞLIK SEKTÖRÜ SKANDALLARLA DOLDU”

Yaptıkları yazılı açıklamanın, Sağlık Bakanlığı yeni Müsteşarı Umure Örs’ü uyarmak amacını taşıdığını anlatan Remzi Gardiyanoğlu, sağlık sektörünün skandallarla dolduğunu belirtti.

“1984’TEN BERİ DENETLENMEYEN SAĞLIK KURULUŞLARI VAR”

Kendi kliniğinin neredeyse her ay denetlediğini, ancak bazı kliniklerin ve hastanelerin 6 ayda bir denetlendiğini aktaran Gardiyanoğlu, “Benim kliniğimi isterlerse her gün denetlesinler, ben bundan mutluluk duyarım. Ancak bu ülkede 1984’ten beri denetlenmeyen sağlık kuruluşları var” ifadelerini kullandı.

“KURULUN HER AY TOPLANACAĞININ SÖZÜNÜ VERDİLER, AMA HALÂ ÖTELEME VAR”

Yeni müsteşar Örs’e kapanması gereken sağlık kuruluşları olduğunu söylediklerini, ancak bakanlığın adamına göre yaptığını kaydeden Remzi Gardiyanoğlu, “Eski müsteşar, göreve yeni geldiği günlerde Özel Sağlık Hizmetleri Kurulu’nun her ay toplanacağının sözünü verdi, ama halâ öteleme söz konusu” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER