banner2
banner57

Sağlık Bakanı Ünal Üstel’den "aşı olun" çağrısı

banner25

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, vatandaşlara "aşı olun" çağrısı yaparak, hedefin 18 yaş ve üzerini bitirerek, diğer yaş gruplarına geçmek olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Ünal Üstel’den "aşı olun" çağrısı
banner35
banner66

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, BRT ekranlarında yayınlanan ‘45+’ programına konuk olarak, açıklamalarda bulundu.

Üstel, Koronavirüs aşısı olan kişilerin de hasta olabileceğini ancak aşılanmanın hayat kurtardığını vurguladı.

Acil Durum Hastanesi’nde tedavi gören 78 hastanın tedavi görmesinin aşıdan kaynaklı olduğuna da işaret eden Üstel, “Aşılılar hafif geçirdiği için evde tedavilerini tamamlıyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Üstel, “Hedefimiz 18 yaşında üzerini bitirip, 16 yaş ve üzerine inmek… Çağrılarımızla insanlarımız gelmemeye devam ederlerse, başka birtakım çalışmalar yapacağız” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarının üçüncü doz aşısı için Türkiye’den 10 bin BioNTech aşısı geldiğini de aktaran Ünal Üstel, 6 bin sağlık çalışanının ardından kalan aşıları ‘ağır kronik’ hastalara yapılmasını planladıklarını belirtti.

KKTC’nin genelinde birçok aşı merkezi olduğuna da işaret eden Üstel, “Buradaki sıkıntı toplumu aşıya yönlendirmektir… Aşı olursak ülkenin önünü açabiliriz. Aşılanmaya önem verelim ve bu hastalıkla yaşamayı öğrenelim” diye konuştu.

Üstel, varyantların tespit edilmesi kapsamında da kitlerin mevcut olduğunu belirterek, sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralını vurguladı.  

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19