banner5

"Öldüğü" iddia edilen İran lideri Hamaney'in uzun süre sonra ilk kez görüntüleri yayınlandı

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, hakkında çıkan "öldü" veya "ağır hasta olduğu" iddialarının ardından ilk kez Tahran'da düzenlenen bir törende kameralar karşısına çıktı.

"Öldüğü" iddia edilen İran lideri Hamaney'in uzun süre sonra ilk kez görüntüleri yayınlandı
banner35
banner66

İran lideri Ali Hamaney'in, "öldüğü" veya "ağır hasta olduğu" yönündeki iddiaların ardından uzun süre sonra ilk kez görüntüleri yayınlandı.

Medyaya servis edilen görüntülerde Hamaney'in başkent Tahran'da bulunan İmam Humeyni Hüseyniyesi'nde düzenlenen Erbain merasimleri kapsamında ülkedeki gençlik gruplarının temsilcileriyle bir araya geldiği görüldü.

Tahran yönetimine muhalif medya ve sosyal medya kullanıcıları tarafından "vefat ettiği, kalp ameliyatı geçirdiği, komada olduğu" gibi hakkında çeşitli iddialar ortaya atılan Hamaney'in Erbain merasiminde gençlerle görüntülerinin yayınlanması sevenlerini rahatlattı.

New York Times'ın haberinde, Hamaney'in, geçen hafta ağır bir hastalığa yakalandıktan sonra tüm toplantıları ve halka açık etkinliklerini iptal ettiği öne sürülmüştü.

Haberde, Hamaney'e yakın kaynaklar, 83 yaşındaki Hamaney'in mide ağrıları ve yüksek ateşten sonra geçen hafta bağırsak tıkanıklığı nedeniyle ameliyat olduğunu söylediği iddia edilmişti.

*Haberin görselleri Associated Press tarafından servis edilmiştir.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116