Juventus için çok büyük tehlike!

İtalya Serie A devi Juventus için çok ciddi bir iddia ortaya atıldı. İtalya Tüketici Koruma Hakları Federasyonu transfer işlemlerinde usulsüzlük yapıldığının kanıtlanması halinde Juventus'un bir alt lige düşürülmesini ve şampiyonluklarının elinden alınmasını isteyecek.

Juventus için çok büyük tehlike!
banner35
banner66

İtalya Tüketici Koruma Hakları Federasyonu CODACONS, Juventus’un transfer hareketlerindeki yasadışı faaliyetler ve bu faaliyetlerden kazancı nedeniyle Serie B’ye düşürülmesini ve illegal faaliyetlerin yaşandığı sezonlardaki şampiyonluklarının alınmasını istedi. Sporx’te yer alan habere göre; İtalya Olimpiyat Birliği ile birlikte çalışan CODACONS Başkanı Marco Donzelli, Juventus’un transferdeki usulsüzlükleri iddialarıyla ilgili konuştu.

‘SUÇLAMALAR ÇOK CİDDİ’

Donzelli, “Potansiyel olarak yasadışı operasyonların gölgesinde kazanılan şampiyonluklar iptal edilmeli. Suçlamalar çok ciddi ve son sezonları da etkiliyor. Son yıllarda gerçek bir Juventus hakimiyeti yaşandı. Juventus, bu tür operasyonlarla rakip kulüplere karşı gayrımeşru bir şekilde avantaj kazandıysa hem şampiyonlukları elinden alınmalı hem de bir lig aşağı düşürülmeli” ifadelerini kullandı.

‘POTANSİYEL YASADIŞI OPERASYONLAR…’

CODACONS Başkanı Donzelli, “Juventus, bu tür faaliyetler ile piyasa rekabetine müdahale etmişse sorumlulara yaptırım uygulanmalıdır. Bireysel sorumlulukların ötesinde kulüp de cezadan muaf olmayacak. Milyonlarca futbol taraftarını ve futbol tüketicisini korumak için Antitröst ve Federal Savcılığa, Juventus’un Serie B’ye düşürülmesi ve potansiyel yasadışı operasyonlarla elde ettiği şampiyonlukların iptali için bir şikayet sunacağız” açıklamasıyla sözlerini noktaladı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116