banner5
banner57

Ya gelin tartışalım ya da ilelebet susun!

Son dakika haberleri: Fenerbahçe, TFF'ye resmi olarak 28 şampiyonluk başvurusunda bulunmuştu. Milyonlarca Fenerbahçe taraftarının merakla beklediği 28 şampiyonluk başvurusu için sarı - lacivertli kulüpten bir açıklama geldi. Fenerbahçe'nin yayımladığı bildiride TFF'ya çağrıda bulunulurken, Galatasaray'a gönderme yapıldı. Detaylar haberimizde yer alıyor...

Ya gelin tartışalım ya da ilelebet susun!

Son dakika haberleri: Fenerbahçe Kulübü 1959 senesinden önceki şampiyonlukların sayılması için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunmuştu. Federasyondan konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmezken, sarı - lacivertli kulüpten flaş bir harekete imza atıldı. Fenerbahçe, resmi sitesinden yaptığı açıklamada TFF'ye çağrıda bulundu.

Fenerbahçe, Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptığı 28 şampiyonluk başvurusu için bir açıklama yayımladı.

Sarı - lacivertli kulübün bildirisinde federasyon ve Galatasaray'a çağrıda bulunulurken, sarı - kırmızılı kulüp için "Ya gelin tartışalım ya da ilelebet susun!" ifadeleri kullanıldı.

İŞTE FENERBAHÇE'DEN YAPILAN O AÇIKLAMA;

20210520_2_48380782_65348297

"Fenerbahçe Spor Kulübü olarak gerek önceki Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yönetiminin gerekse 2018 yılından itibaren mevcut yönetim kurulumuzun gündemine aldığı 1959 öncesi şampiyonluklarımız ile ilgili bir açıklama yapma gerekliliği doğmuştur."

"İSTİSNALAR YAPILARAK..."

Kulübümüzün tarihinde yer alan, bizzat Türkiye Futbol Federasyonu tarafından oynatılan, şampiyonlukları, efsaneleri futbol tarihine kazınan 9 Şampiyonluğumuz, hak ve hukuktan yoksun bir anlayışla 1959 yılı milat alınarak ancak buna da tam uyulmayıp istisnalar yapılarak yok sayılmakta ve kulüplerin şampiyonluklarını simgeleyen yıldız hesabına katılmamaktaydı

"BAŞVURUNUN YANITI BEKLENMEKTEDİR"

Kulübümüz, 1923 yılında kurulan Türkiye Futbol Federasyonu’nun bizzat oynatmış olduğu ve sonrasında yok saydığı (!) bu şampiyonluklarla ilgili 6 Mart 2021 tarihinde resmî, hukuksal tüm kanıtlarını sunarak Türkiye Futbol Federasyonu’na bir başvuru yapmıştı. Ve bu başvurunun yanıtı ‘kurumlarda devamlılık esastır’ gerçeğinden hareketle TFF’nin yeni başkanı ve yönetiminden beklenmektedir.

"KULÜBÜMÜZÜN HAKKINI SAVUNMAYA HAZIR OLDUĞU BU KONUYU HATIRLATIYORUZ"

FHnltFKWUAU4ori

Kulübümüzün gerek ulusal gerekse uluslararası arenada hakkını savunmaya hazır olduğu bu konuyu Türkiye Futbol Federasyonu’na hatırlatıyor; kendilerinin bu başvuruyu hukuki şartlar çerçevesinde değerlendirmeye almasını beklediğimizi vurguluyoruz.

"HER TÜR ADIMI ATMAYA HAZIRIZ"

Bu konunun değerlendirilmesi sürecinde, kulübümüzden herhangi bir bilgi talebi ve sorusu olması halinde her tür adımı atmaya hazır olduğumuzu paylaşıyoruz.

"DAVETİMİZ HALA GEÇERLİDİR"

Fenerbahçe Galatasaray maçı ne zaman oynanacak?

Ayrıca bu konuyla ilgili olarak maalesef hak ve hukuktan yoksun, tarihi gerçeklerden uzak bir yaklaşımla açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü’ne yönelik olarak;

1 Nisan 2021 tarihinde “istediğiniz mecrada isterseniz sizin kanalınızda bu konuyu tüm Türkiye önünde tartışmaya davet ediyoruz.” demiş ve aynı şekilde 9 Mayıs 2022 tarihinde de bir açıklama yaparak “davetimiz hala geçerlidir.” diyerek çağrımızda ısrar etmiştik.

"YA TARTIŞALIM YA DA SUSUN"

Fenerbahçe Galatasaray

"Ancak bu çağrılarımıza dair hiçbir yanıt alamamıştık. Davetimiz bugün de geçerlidir. Ya gelin tartışalım ya da ilelebet susun!"

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18