Twitter kullanıcılarına müjde... Beklenen özellik Twitter'da

Twitter kullanıcılarına müjde... Beklenen özellik Twitter'da
banner35

Twitter'daki 280 karakter sınırlaması tarih oluyor

Twitter'ın kullanıcılara uzun yazı yazma imkanı tanıyacak

ShiftDelete'de yer alan habere göre, 140 karakter sınırını 2017’de 280’e çıkaran Twitter’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Kullanıcılar, Twitter Makaleleri özelliği sayesinde daha uzun metinler yazabilecek.

Twitter kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde Facebook’un rafa kaldırılan kripto para projesi hakkında açıklama yaptı. Diem projesinin zaman kaybı olduğunu belirten Dorsey, şirketi açık protokol kullanmadığı için eleştirdi. NFT avatar desteği ile gündeme gelen Twitter, bu kez farklı bir özellik ile karşımıza çıktı.

TWİTTER MAKALELERİ ÖZELLİĞİ YAKINDA KULLANICILARA SUNULACAK

Tersine mühendislik yaparak uygulamalardaki yenilikleri ortaya çıkaran Jane Wong, Twitter’ın uzun metinler için hazırladığı özelliği paylaştı. Wong tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde “Bir Twitter Makalesi Oluştur” metni yer alıyor.

2020’de yazılan sıralı Tweetlerin düzenli bir şekilde görünmesine olanak sağlayan Threads özelliği aktif edildi. Threads özelliği, her ne kadar uzun yazılar için uygun olsa da 280 karakter sınırı nedeniyle birçok kişi tarafından eleştiriliyordu. Kullanıcıların şikayetlerini göz önünde bulunduran şirket, nihayet yeni özellik üzerine çalışmaya başladı.

Bir Twitter sözcüsü, şirketin yakında Twitter Makaleleri hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağını açıkladı. Analistler, şirketin Medium ve WordPress gibi platformlara rakip olmak için böyle bir özelliğe ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Twitter’ın uzun yazı ile kullanıcıların gelir elde etmesini sağlayacağı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunulan Süper Takip özelliğine uzun yazıları ücretli olarak okuma seçeneği gelebilir.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER