Berkay: Arda Turan 'Benim böyle bir şey yaptığıma inanıyorsan al sık bana' dedi ve 30 saniye sonra silahı yine eline aldı. Mermiyi silahın ağzına verdi. 'Ben Bayrampaşalı'yım, bana bir şey olmaz' diye konuşuyor, atarlı şekilde sil

Berkay: Arda Turan 'Benim böyle bir şey yaptığıma inanıyorsan al sık bana' dedi ve 30 saniye sonra silahı yine eline aldı. Mermiyi silahın ağzına verdi. 'Ben Bayrampaşalı'yım, bana bir şey olmaz' diye konuşuyor, atarlı şekilde sil

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki kavgaya ilişkin açılan dava başladı. Turan, Berkay'ın eşiyle ilgili iddiaları reddetti, Şahin de Turan'ın özür dilemesini istedi. Turan ve Şahin'in aylık gelir beyanlarının damga vurduğu dava 19 Haziran'a ertelendi.

Yaşadıkları kavga sonrası davalık olan futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin, müşteki-şüpheli olarak yargılanacakları dava kapsamında hakim karşısına çıktı.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, müşteki-sanık olan Arda Turan ve Berkay Şahin ile davanın müştekisi, Berkay Şahin'in eşi Özlem Şahin, avukatlarıyla birlikte katıldı.

Duruşmanın yapılacağı salona Turan arka kapıdan alınırken Şahin ise eşi Özlem Şahin ile birlikte ön kapıdan giriş yaptı. Şahin ve eşi ile arkalarında oturan Arda Turan'ın arasına bir güvenlik görevlisinin oturtulması dikkat çekti. Tarafların yan yana gelmemesine özen gösterildiği görüldü.

Duruşmada kimlik tespiti yapılan Turan, aylık gelirinin 300 bin euro olduğunu söylerken, şarkıcı olduğunu belirten Şahin ise 1000 lira aylık geliri olduğunu ifade etti. Anadolu Ajansı (AA) konuyla ilgili ilk haberinde Turan'ın aylık gelirinin 300 bin lira olduğunu aktarmıştı.

Olay günü izin günü olması nedeniyle arkadaşlarıyla Emirgan'daki bir mekana gittiklerini, küçük bir yer olduğunu, ancak 60-70 kişinin sığabileceğini anlatan Turan şöyle devam etti:

Orada tuvalete gitmek isteseniz, 4-5 kişiye çarparsınız. Özlem Hanım'a istemeden çarptığım için özür diledim. Kendisini rahatsız edecek bir şey söylemedim. Kendisini tanımadığım için medeni durumunu bilmem imkansızdır. 15 dakika geçince Berkay geldi. Elini enseme uzatıp 'Seninle sonra görüşeceğiz' dedi. Ben de 'Yarın konuşuruz' dedim. Berkay 2. kez ensemden sert çekince kendimi kurtarmaya çalıştım. İtiş kakış oldu.

* Sonra Berkay dışarı çıktı. Korumalarına, 'Arda'ya sıkın' dediğini duydum. Sonrasında eve gittim. Etraftan, olayın Berkay'ın eşiyle alakalı hassas bir durum olduğunu duydum. Kendisini telefonla aradım. Eşine karşı bir durumun söz konusu olmadığını, bir yanlış anlaşılma olduğunu söyledim. Burnunda bir rahatsızlık olduğunu duyunca yanına hastaneye gittim.

Beraber hastanede bir odaya oturduk. Birer bardak su içtik. Asla hayatım boyunca böyle bir şey yapmayacağımı söyledim. Kendisi de eşini arayıp ona söylediklerimi anlattı. Rahmetli dedemden kalma ruhsatsız bir silahım vardı. Konu çok hassas olduğu için bu silahı alıp kendisine uzattım ve  'Bana inanmıyorsan istediğini yapabilirsin' dedim. O da 'olur mu öyle şey, yanlış anlaşılma olmuş' dedi ve silahı koltuğa attı. Ben, silahı koltuktan almak için uzanınca patladı. İçeride 15 dakika kadar konuştuk. Kapıya kadar birlikte yürüdük.

* Beni gönderirken de yanımdaki arkadaşlarıma ve kardeşime, 'Aman dikkat edin, yanlış anlaşılma olmuş, basında falan çıkmasın' dedi. Eve gidince basında haberleri gördüm, çok şaşırdım. Aramızdaki konuşmada bana 'yavşak' gibi bir şey demişti. Berkay'dan hakaret suçundan şikayetçiyim. Beraatimi istiyorum. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER