banner5
banner57

Çiçekçi Kadının Oxford'da Okuduğunu Sandığı Kızı, İstanbul'da Emlakçıda Çalışıyormuş

Çiçekçi Kadının Oxford'da Okuduğunu Sandığı Kızı, İstanbul'da Emlakçıda Çalışıyormuş

Hatay'da 15 yıldır mezarlıkta çiçek satarak evinin geçimini sağlayan 2 çocuk annesi Gülseren Bozkurt'un Oxford Üniversitesi'nde okuduğunu sandığı kızı Merve Bozkurt'un yalan söylediği anlaşıldı. Merve Bozkurt’un İstanbul'da bir emlakçıda çalıştığı ve hiç yurt dışına gitmediği öğrenildi.

Gazetecilerin 8 Mart Kadınlar Günü’nde röportaj yaptığı Antakya ilçesinde bulunan Asri Mezarlığın en eski çiçekçilerinden Gülseren Bozkurt, çiçek satarak çocuklarını okuttuğunu, kızının ise halen İngiltere'de bulunan Oxford Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 5 yıldır eğitim gördüğünü anlatmıştı. 

Sabah'tan Murat Karaman'ın haberine göre, sosyal medyada yoğun ilgi gören bu röportajın sonrasında hayırseverler Gülseren Bozkurt'un kızı Merve Bozkurt'a burs vermek istedi. Ancak Merve Bozkurt’un Oxford Üniversitesi'nde eğitim görmediği ortaya çıktı.

Yurt dışına hiç gitmemiş

Annesinin yurtdışında eğitim gördüğünü sanıp para gönderdiği genç kızın, ailesinden uzakta uzun süredir İstanbul'da yaşadığı ve hiç yurt dışına gitmediği öğrenildi.

Olayın ortaya çıkmasıyla birlikte genç kadın sosyal medya hesaplarını kapattı. Ailesine gerçeği anlatmak zorunda kalan Merve Bozkurt'un, "Annemi üzdüğüm için kendimi çok kötü hissediyorum. Bir hikaye uydurdum. Bu hikayeye kendim dahil herkesi inandırdım. Oysa İstanbul'da bir emlak ofisinde çalışıyordum" dediği öğrenildi. Genç kızın pasaportunun olmadığı ve yurt dışına hiç gitmediği belirtildi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18