banner2
banner57

Denizde akıntıya kapılmış olma ihtimali de değerlendiriliyor

banner25

Antalya'nın Kemer ilçesinde annesiyle birlikte sahildeki dalgaları seyretmeye giderken karşılaştıkları hortum felaketinde kaybolan üniversite öğrencisi Buse Acar'ı karadan, havadan ve denizden arama faaliyetleri 6. güne girdi.

Denizde akıntıya kapılmış olma ihtimali de değerlendiriliyor
banner29
banner66

5. günden itibaren aramalar deniz yönünde ağırlık kazanırken dün öğleden sonra Sahil Güvenlik Komutanlığının 4 arama kurtarma korvetinden biri olan TCSG Yaşam (SG 704) da çalışmalara katıldı. Buse'nin denizde akıntıya kapılmış olma ihtimali de değerlendiriliyor. 
Sel atıkları Antalya'ya doğru gidiyor
Arama çalışmaları ağırlıklı olarak Ağva Deresi'nin denize döküldüğü Kiriş-Çamyuva sahili, deniz üstü ve altında devam ederken, selin taşıdığı eşya, malzeme, ağaç parçaları gibi çeşitli atıkların akıntı ile Kemer Kocaburun açıklarından ilerleyerek Antalya istikametine gittiği görüldü. Diğer taraftan hortum felaketi sırasında denizde bulunan balık çiftliklerinin ağlarının yırtılması sonucu Çupra, Levrek gibi serbest kalan milyonlarca balık Kemer sahillerine akın etti.
TSG Yaşam gemisi devrede
Kayboluşunun 5. gününden itibaren ağırlıklı olarak denizde ve kıyıda sürdürülen Buse Acar'ı arama faaliyetlerine, dün öğleden sonra Sahil Güvenlik Komutanlığının 4 arama kurtarma korvetinden biri olan TCSG Yaşam (SG 704) da katıldı. 88 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde, helikopter pistine ve gerekli her türlü donanıma sahip. Denizdeki arama faaliyetlerinde, Sahil Güvenlik ve Jandarmaya ait şişme botlarla açılan, teknisyen ve dalgıç yaklaşık 30 kişi görev alıyor. Arama çalışmalarında TCSG Yaşam korveti personeli dışında toplam 123 kişi görev yapıyor.
Anne taburcu oldu
Diğer taraftan olay günü Buse Acar ile birlikte araçta olan ve son anda kurtarılarak hastaneye kaldırılan anne Ayla Acar'ın dün kendi isteğiyle taburcu olarak Kemer'e geldiği bildirildi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19