Erdoğan: Topraklarımıza göz dikenlerin gözünü çıkaracağız

Erdoğan: Topraklarımıza göz dikenlerin gözünü çıkaracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Ordu aday tanıtım toplantısında konuşuyor. Erdoğan, "Yola çıktık, milletvekili oldular, bakan oldular ama trenden indiler. Trenden inenler bu trene bir daha binemeyecekler" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

​- Siyasetin bir hasbiliği bir de hesabiliği vardır. Hasbilik ideal olanıdır. Hesabilik, menfaat çetelerinin hakim olduğu yerdir. Ne çektiysek hesabi olanlardan çektik. Ve onlar hep gölgelediler, hep lekelediler ve onlarla da yol yürüyemedik. Onlar yol ve dava arkadaşı olmadılar, yolda bıraktılar. Kimler olabileceğini biliyorsunuz. Yola çıktık, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular, bakan oldular, ama trenden indiler. Trenden inenler de bir daha zaten bu trene binemediler ve binemeyecekler.

​- Davayı iktidara taşıyalım, nefsimizi değil. Nefsi ne kadar ayaklarımızın altına alırsak hedefe o kadar çabuk ulaşırız.

— Dağları delerek Ferhat'a ulaştık, dağları delerek Şirin'e ulaştık. Ferhat'la Şirin'i buluşturduk. Biz buyuz. Hiçbir iktidar Karadeniz'in dağlarını delerek bu tür şeyler yapabildi mi? Buralarda ne kazalar, ne ölümler yaşadık.

— Seçim sonuçlarına gölge düşürmek isteyenlerin neyi amaçladığını Ordu biliyor. Afrin'in buğün birinci yıldönümü. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Az önce Afrin'e seslendim. Bütün terör örgütlerini tünellere gömdük. Cerablus'ta, El Bab'da, Gabar'da gömdük ve bugünlere geldik.

— Bizi bölemeyeceksiniz, bizi parçalayamacaksınız. Topraklarımıza göz dikenlerin gözlerini çıkaracağımızı bilsinler. Mesele doğrudan doğruya Türkiye meselesidir.

— Biz milletimizle hiçbir zaman inatlaşmadık. Millete rağmen hiçbir işe kalkışmadık. Bizim hatalarımız yok mu, tabii ki var. Ama biz hatalarımızın muhasebesini yapıyoruz.

— Bu yolda önümüze ister vesayet güçleri, ister darbeciler, ister çapulcular, ister dünyanın en büyük güçleri çıksın hepsini tepeler geçeriz.

— Bay Kemal, söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER