banner37
banner22

HDP'den cezaevlerindeki açlık grevleri ile ilgili uyarı: Toplu ölümler yaşanabilir

banner25

HDP ve tutuklu yakınlarının Diyarbakır'da cezaevi önünde yapmak istediği açıklamaya izin verilmedi. Cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkat çeken HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları, "31 Mart'tan bu yana, bu halkın 7 bin çocuğu cezaevlerinde açlık grevinde. Artık geldiğimiz bu noktada cezaevlerinde toplu ölümler yaşanabilir" dedi.

HDP'den cezaevlerindeki açlık grevleri ile ilgili uyarı: Toplu ölümler yaşanabilir
banner35

HDP'nin 157 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven ve cezaevlerinde 31 Mart'tan bu yana açlık grevine giren 7 bin tutuklu için cezaevi önünde yapmak istediği açıklamaya izin verilmedi. Cezaevine gitmek için HDP Diyarbakır il binasından çıkan HDP milletvekilleri polis tarafından engellenerek cezaevi önüne gidişlerine izin verilmedi.

Cezaevi önünde toplanan tutuklu yakınlarına da izin verilmemesinin ardından grup HDP il binası önüne geldi. HDP binası polis tarafından girişlere tamamen kapatıldı. Bina önüne barikat kuran polis açıklamaya da izin vermedi.

ÇEKİM YAPAN GAZETECİLERİN ÖNÜ KALKANLARLA KAPATILDI

Yapılması beklenen açıklamayı takip eden gazeteciler önce polis tarafından bina önünden uzaklaştırıldı, ardından da kalkanlarla çekim yapmaları engellendi. Gazeteciler çekim yapmaya devam edince bu kez polis otobüsleri bina önüne getirilerek gazetecilerin görüş açısı tamamen kapatıldı.

HDP'liler ile polis yetkilileri arasında yapılan uzun görüşmelerin ardından açıklama yapılmasına ve gazetecilerin bina önüne gelmesi izin verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner15