banner2
banner57

Pes! Hemşire de bunu yaparsa...

banner25

Bir özel hastanede 3 hemşire, aşı yaptırmak istemeyenlere yapılmış gibi gösterip parayla aşı kartı verdi, üstüne hem o aşıları hem de diğer boş aşı şişelerini sattı.

Pes! Hemşire de bunu yaparsa...
banner29
banner66

İstanbul'daki özel bir hastanede sahte aşı kartı hazırlandığı ihbarı üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. TRT HABER'in ulaştığı bilgilere göre hastanedeki 3 hemşire randevuya gitmeyen kişilere aşı yapmış gibi gösterdi, onlarca doz aşıyı irtibatlı oldukları kişilere sattı. Gerçekten aşı yapılan kişilere de hemşireler tarafından yarım doz aşı yapıldığı öğrenildi.

BOŞ ŞİŞELERİ NE YAPTILAR?

Zanlıların dolu aşı şişelerini 150 liraya, "Kolye yapacağız" diyerek aldıkları boş şişeleri ise 20 liraya sattıkları tespit edildi. Boş şişelerin akıbeti araştırılıyor.

Öte yandan polis, şüphelilerin cep telefonları ve bilgisayarlarını da incelemeye aldı. Hemşirelerin karşılıklı görüşmelerinde, amirlerine yakalanmamak için birbirlerini ikaz ettiği ve sattıkları koronavirüs aşılarından kazandıkları parayla ilgili konuştukları saptandı. Zanlıların ayrıca vicdanlarını rahatlatmak için haksız kazançla 'paranın hayrı olsun' diyerek ihtiyaç sahiplerine maddi yardımda bulundukları anlaşıldı.

Prof. Dr. Şener uyardı: Tek aşı eşittir hiç aşı!

4. DOZU DA SATMIŞLAR

Hemşirelerin, kendilerine tanımlanan 4'üncü doz aşılarını da vurulmayıp sattığına dair delillere ulaşıldı. Tutuklanan 3 hemşire ile birlikte toplam 6 zanlı, 'nitelikli dolandırıcılık', 'kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde ilaç yapma veya satma', 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından yargılanacak.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19