banner2

Türk Donanması, Mavi Vatan Tatbikatı'yla Dosta Güven, Düşmana Korku Verecek

Türk Donanması, Mavi Vatan Tatbikatı'yla Dosta Güven, Düşmana Korku Verecek

Türk donanmasının şimdiye kadarki en büyük tatbikatı olacak faaliyet, 27 Şubat-8 Mart tarihlerinde yapılacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri, 3 denizde birden yarın başlayacak Mavi Vatan Tatbikatı ile denizlerde boy gösterecek. Türk donanmasının şimdiye kadarki en büyük tatbikatı olacak faaliyet, 27 Şubat-8 Mart tarihlerinde yapılacak. Savunma Bakanlığı, tatbikatta görevli milli gemilerin videosunu yayınladı.

Türkiye Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek Mavi Vatan tatbikatı, Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı olacak. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından ilk kez planlanan ‘Mavi Vatan-2019 Tatbikatı’, 27 Şubat-8 Mart 2019 tarihleri arasında aynı anda Karadeniz, Ege ve Doğu Akdeniz’de icra edilecek.

Tatbikat, Türkiye'yi denizlerden tehdit eden adımlara yanıt niteliğinde! Tatbikata Deniz Kuvvetleri Komutanlığından muharip ve yardımcı sınıf gemilerle deniz-hava vasıtaları, kıyı birlikleri, SAT ve SAS timleriyle Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurları katılacak. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yeni katılan silah ve sistemlerin de kullanılacağı tatbikat, Karadeniz, Ege ve Doğu Akdeniz'de aynı anda icra edilecek. Tatbikatla, diğer kuvvet komutanlıklarıyla müşterek çalışabilirlik usullerini geliştirmek ve tatbikata katılan unsurların harbe hazırlık seviyelerini yükseltmek amaçlanıyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner9