banner37
banner57

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Limasol’daki camiye yapılan saldırıyı kınadı

banner25

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Limasol’daki camiye yapılan saldırıyı kınadı
banner29
banner66
banner67

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Limasol’daki camiye yapılan saldırıyı kınadı

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Limasol’daki caminin duvarına sprey boya ile yapılan saldırıyı kınadı.

Güney Kıbrıs'ta Limasol'a bağlı "Episkopi" (Piskobu-Yalova) köyünde bulunan caminin duvar ve kapılarına kimliği belirsiz kişilerce Yunan ayaklanması öven sloganlar yazıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, söz konusu saldırıyı kınadı.

T.C. Dışişleri’nden yapılan açıklamada, Kıbrıs meselesine çözüm bulunması yönündeki çabaların yoğunlaştırıldığı bir dönemde böylesi bir saldırının iki halk arasında güvenin tesis edilmesine yardımcı olmayacağının aşikar olduğu vurgulandı.

Açıklamada ayrıca Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın açıklamalarına destek verilerek, böylesi saldırıların yinelenmemesi için yargıya başvurulması gerektiğinin altı çizildi.

banner69
Yapılan açıklama şu şekilde:

“Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Limasol kentine bağlı Episkopi köyünde bulunan bir camiye yönelik olarak dün (25 Mart) yapılan saldırıyı kınıyoruz.

Kıbrıs meselesine çözüm bulunması yönündeki çabaların yoğunlaştığı bir dönemde gerçekleştirilen bu tür provokatif eylemlerin iki halk arasında güvenin tesis edilmesine yardımcı olmayacağı açıktır.

KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın olayın sorumlularının bir an önce tespit edilerek yargıya sevk edilmesi yönündeki çağrısına katılıyor; bu tür kabul edilmez olayların tekrar etmemesini teminen konunun gereken ciddiyet ve hassasiyetle takip edilmesini bekliyoruz.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18