banner5

Eylül ayında iki iş gününe ulaşan yeni demiryolu grevleri

Eylül ayında iki iş gününe ulaşan yeni demiryolu grevleri
banner35
banner66

İngilltere'de  bir dizi demiryolu grevinde bir sonraki grev ilan edildi. Bu sefer ücret, iş güvenliği ve koşullar konusunda süregelen bir anlaşmazlıkta TSSA sendikası tarafından yönetiliyor. Grev, bu yaz daha önce gördüğümüz gibi 24 saat sürecek, ancak 26 Eylül Pazartesi öğleden 27 Eylül Salı öğlene kadar olacak, yani demiryolu hizmetlerindeki kesinti iki iş gününe yayılacak.

TSSA üyeleri, Londra’da faaliyet gösteren en az yedi tren şirketi greve katılacak: Avanti West Coast, c2c, East Midlands Railway (EMR), Great Western Railway (GWR), LNER, London Northwestern Railway (LNR) ve Southeastern. Network Rail personeli de katılacak, yani bir noktada başkentteki tüm demiryolu hatlarında bir miktar aksama olması muhtemel. Diğer demiryolu birlikleri (RMT veya ASLEF gibi) de eyleme katılmadıkça, kesinti önceki eylemden daha az yaygın olmalıdır.

Sendika, ulaşım sekreteri Grant Shapps’ın demiryolunu modernize etme planları ve ödeme teklifleri konusundaki müzakerelere katılmamasından memnun olmadığını söylüyor. Ulaştırma Bakanlığı (DfT), demiryolu birlikleri ve demiryolu şirketleri tarafından vaka bazında ele alınacağından, ücret müzakerelerine müdahale etmenin kendi görevi olmadığını savunuyor.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116