banner5
banner57

Güçlü ve Yönetici Kadınları Tercih Eden Erkeklerdeki 6 Özellik

Güçlü ve Yönetici Kadınları Tercih Eden Erkeklerdeki 6 Özellik

Bizim topraklarda kadın olgunlaştıkça erilleşir. Kaşlar çatılır, omuzlar dikleşir. Cümleler kısalır ve netleşir.  Gençliğinde kıskançlık çalımları yapan, mutluluğu daha ziyade ev dışında arayan muhteris erkeğin yönetilme zamanı gelmiştir. Yıllarca, ‘’hakimiyet kayıtsız, şartsız erkektedir’’ diyen erkek için, sessizce görev teslim zamanıdır.

Erkek, hormonların etkisiyle ve biraz da mecburen, daha dişil zaaflarla uyumlanmaya başlar. Daha kolay ağlayan, zor
karar veren, gelecekten daha çok korkan, daha alıngan olur ki bu çoğu zaman normaldir. Yaş aldıkça dayanmaya yer arar. Bazen antika değerinde evvelki statüsüne dayanır. Zamanında valiydim, zamanında biletçiydim… Daha çok ailesine dayanmaya alışmış bir erkek için, kök ailesinden dayanacak kimse kalmamıştır. Aile, eski statüsü de yoksa dayanacak baston bulup, mümkün olduğunca yıllar boyu gönül defterine veresiye yazdırdığı karısıyla baş başa kalmak istemez. Uzağa da gidemez. Ağaç gölgesi, bilindik kahvehaneler, eş dost yanı…

Kadınlar güçlüdür. Kimileri farkındadır, kimileri henüz değildir, ama hepsi güçlüdür.

Bu sıralar hayatındaki kadında güç, otorite, yöneticilik özellikleri arayan erkeklerdeki artış ilgi çekici.

Güçlü kadınları tercih eden erkeklerin 6 özelliğini sıralayalım. Elbette maddeler 6 tane değil ama ben indirgeyerek toparladım.

1. Anneleri daha az duygusal ve yönetici, dış ses olabiliyor.

Toparlayan ve görev dağılımını yapan kadınlardır. Çocuğun ihtiyaçları çok şefkatli olmasa da kesinlikle yerine getirilir.

2. Konformist ve daha kolaycıdırlar.

Kendilerinin yerine karar alan birileri bu erkeklerin işlerini kolaylaştırır.

3. Ebeveyn yoksunluğu yaşamış olabilirler.

Çocukluktaki ihmalin ve ihlalin izi kolay silinmez. Şefkatli ve gerçekten kuşatan bir gücü hayat boyu ararlar.

4. Genellikle kabul edilmeye ihtiyaçları belirgindir.

Aile veya koşulsuz seven bir kişiden kabul ve onaylanma ihtiyacı fazladır. Yönetilmeye karşılık ait olma isteklerini açığa vururlar. Bu görünmez alışveriş doyum sağlar.

5. Güvenli bir hayat ararlar ki bu biraz ilişkisel bir güven arayışıdır.

Hayatında güç temaları olan kadınların yanında daha güvende hissederler. Çelişkileri sevmezler. Kaygılı gelecek tasarımları onları güç arayışına yöneltir.

6. Desteklenmek isterler.

Hayatlarındaki kadında gördükleri güç, otorite özellikleri kendilerininmiş gibi sahiplenip bu güçle kaynaşırlar. Eş ve partnerlerinde gördükleri güçle daha güçlü ve donanımlı, özgüvenli hissederler. Kadındaki gücün   hayatlarını düzene soktuğuna

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18