banner5

Kampanyasında çıplak göğüslere yer veren Adidas reklamı İngiltere'de yasaklandı

Yeni kampanyasında çıplak kadınların göğüslerine yer veren Adidas reklamı İngiltere’de yasaklandı. Farklı bedenlerin farklı göğüslere sahip olduğunu gösteren reklamın bir kesim insanı rahatsız edebileceği öne sürüldü.

Kampanyasında çıplak göğüslere yer veren Adidas reklamı İngiltere'de yasaklandı

İngiltere, dünyaca ünlü spor giyim markası Adidas’ın yeni reklamını yasakladı. İngiltere Reklam Standartları Kurumu, çıplak kadın göğüslerinin yer aldığı spor sutyeni reklamından birçok insanın rahatsız olabileceğini savundu.

MARKANIN AÇIKLAMASI

Adidas reklam görselini Twitter hesabından paylaştı. Açıklamada ise “Tüm şekil ve büyüklükteki kadın göğsünün desteklenmesi ve rahat ettirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle yeni spor sütyeni koleksiyonumuzda 43 farklı model yer alıyor. Bu sayede herkes kendine uygun olanı bulabilecek” ifadeleri yer aldı.

RAHATSIZ EDİCİ BULUNDU

Adidas’ın yayınladığı reklam, görüntülerin ‘açık’ ve ‘rahatsız edici’ olduğu gerekçesiyle 24 şikayet aldı. Bazı Twitter kullanıcıları kadın vücudunun objeleştirildiğini savunarak markayı eleştirdi.

AMAÇLARI HERKESE HİTAP ETMEK

Marka, kadınların farklı meme büyüklüklerine ve göğüs genişliklerine sahip olduğunu ve bu nedenle herkese hitap edebilecek çeşitlikte modeller sunduklarını dile  getirdi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18