banner5
banner57

 Canan Karatay üstüne basa basa uyardı!

 Canan Karatay üstüne basa basa uyardı!

 Canan Karatay üstüne basa basa uyardı! "Beyni bitiriyor, evlerinizden mutlaka uzak tutun"

Ünlü hekim Canan Karatay ebeveynleri uyararak önemli açıklamalarda bulundu. Ev temizliği hakkında doğal temizlik ürünlerinin kullanılması gerektiğini belirten Canan Karatay beyne verilen zarara dikkat çekti. İşte ünlü hekimin dikkat çeken uyarıları...

Prof. Dr. Canan Karatay dikkat çeken açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Ünlü hekim, çocukların beyin gelişimi için annelere uyarılarda bulunarak, onların hangi besinleri tüketmeleri gerektiğini açıkladı. Canan Karatay, 'Evlerinizden uzak tutun' diyerek bakın hangi konuda uyarılarda bulundu.

CANAN KARATAY'DAN ÖNEMLİ UYARI 

Prof. Dr. Canan Karatay, çocukların beyin fonksiyonlarına etki eden temizlik ürünleri hakkında anneleri uyardı. Karatay, "Çocukların hafızası için beslenme önemli ama yaşam da önemli. Eğer evde titiz anneler deterjan, dezenfektan ve çamaşır suyu kullanıyorlarsa bitti. Beyni bozuyor. Beslenme için çocukların sevdiği besinler tüketilmeli, çocukları zorlamamaya dikkat edilmelidir." dedi.

"Piaget, "Her bir çocuk filozoftur." der. Bırakın kendileri filozofluğunu yapsınlar." diyen Canan Karatay, "Anne babalar çocukları "İlla bunu ye" diye zorlamayın. Çocukların beyninin gelişmesi için tabi ki oynamaları lazım. Sokakta oynayacaklar, dağlara taşlara tırmanacaklar, çamura batacaklar, yüzecekler... Elinden tutup AVM'ye götürerek beyin gelişmez." dedi.

BEYİN GELİŞİMİ İÇİN BU BESİNLERİ ÖNERDİ 

Canan Karatay ayrıca, çocukların beyin gelişimine katkı sağlayacak besinleri de açıkladı. Karatay, "Ne yersen ye ama doğal yemek çok önemli. Çocuklar için yumurta, iyot, D vitamini, Balık yağı çok önemli. Çocukken bize balık yağı içirirlerdi." dedi.

TEMİZLİK İÇİN BUNLARI KULLANIN 

Karatay, titiz annelere temizlik yaparken kullanabilecekleri doğal ürünleri de tavsiye ederek "Temizlikte sirke ya da doğal temizlik ürünleri kullanın. Ben çamaşırlarımı sodyum karbonatla yıkıyorum. Bulaşık makinem yok benim. Bulaşıklarımı elimde yıkıyorum, zeytinyağlı sabunla. Allah 10 parmak vermiş." ifadelerini kullandı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18