banner5

Döşemeciye getirilen eski koltuğun altından çıkan not tüyler ürpertti: Geleceği yazmış

Döşemeciye getirilen eski koltuğun altından çıkan not tüyler ürpertti: Geleceği yazmış

İNGİLTERE’DE ikamet eden Rosa Beckerton ve döşeme tamircisi eşi Peter, dükkana bir müşteri tarafından getirilen eski koltuğun içerisinde buldukları not nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadı. 1969 yılında yazılan notta, günümüzdeki birçok teknoloji hakkında detaylı bilgilere yer verildi.

İngiltere’de yaşayan 50 yaşındaki Rosa Beckerton ve 67 yaşındaki eşi Peter’in başına gelen olaylar, dünya basınında gündem oldu. Döşeme tamircisi olarak çalışan Peter, ismi bilinmeyen bir müşteri tarafından dükkanına getirilen döşemeyi tamir ettiği sırada bir notla karşılaştı. 1969 yılında küçük bir kız tarafından kaleme alındığı görülen notu okuyan Peter, kızın söyledikleri nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadı. Durumu hemen eşi Rosa’ya anlatan Peter, notu dünya basını ile paylaşmaya karar verdi.

GÜNÜMÜZDEKİ TEKNOLOJİLERİ ANLATMIŞ

Notu kaleme alan küçük kızın, bugün sıklıkla kullanılan “Zoom” teknolojisinden, akıllı telefonlara kadar birçok teknolojiyi kağıda yazması ise tüyler ürpertti. Küçük kız, sadece akıllı teknolojiyi bilmekle sınırlı kalmadı. Daha ileriki bir tarihte insanlığın üreteceği şeyler hakkında da bilgi verdi. Kızın yazdığı notta, “Gelecekte sadece bir sakız insanların doymasına yetecek. Üstelik bulaşık yıkama derdi de ortadan kalkacak” gibi ifadeler yer aldı

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18