Güzelyurt-Lefke ana yolu üzerinde bulunan Bostancı trafik ışıklarında bugün saat 14.50 sıralarında meydana gelen ve 61 yaşındaki Güney Kıbrıs'ta sakin Charalambos Anastasiou'nun ölümüyle sonuçlanan kazaya ilişkin polisten bir açıklama daha yapıldı. 

Kazanın oluş şekliyle ilgili yapılan açıklamada, Kenan Aşan (E-40) yönetimindeki UK 872 plakalı salon aracı ile soldan ikinci şeritten aşırı süratli, dikkatsizce ve tarafında kırmızı trafik ışığı yandığı halde durmayarak Lefke istikametine doğru yoluna devam etmesi sonucunda o sırada Güzelyurt istikametinden İzzet Kombos Bulvarı boyunca gelip Bostancı istikametine doğru seyreden Güney Kıbrıs'ta sakin Charalambos Anastasiou'nun (E-61) kullanımındaki PYN 362 plakalı araca çarptığı bildirildi.

Açıklamada, kaza sonucu PYN 362 plakalı araç sürücüsü Charalambos Anastasiou kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak yaşamını yitirdiği, kazada yaralanan UK 872 plakalı araç sürücüsü ve aynı araçta yolcu olarak bulunan Murat Akbalık (E-23) ve Özlem Polat'ın (K-26) ise Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerinin ardından müşahede altına alındığı hatırlatıldı.

Soruşturmanın devam ettiği vurgulandı. 

Editör: Mahmut Doğan