Bedi’s Amatör Plaj Voleybol Anı Turnuvası üçüncü ayağı tamamlandı. Boğaz Endüstri Madencilik (BEM) ana sponsorluğunda Süleyman Rebge’nin organize ettiği 8. Bedi’s 3. Osman Çetintaş” Plaj Voleybol Anı Turnuvası’nda oynanan final maçları ile tamamlandı. 29-30 Haziran tarihlerinde Bedi’s plajında üçüncü kez düzenlenen anı turnuvasına kızlar kategorisinde 11 takım 44 sporcu, erkekler kategorisinde ise 10 takım 40 sporcu toplamda 90’a yakın sporcu katılarak şampiyonluk mücadelesi verdi. “Adanın en eğlenceli turnuvası” sloganı ile gerçekleştirilen 8. Bedi’s Plaj Voleybol Anı Turnuvası’nda çok sevilen “Osman Çetintaş” için mücadele eden sporcular iki gün boyunca oynanan karşılaşmaların aradından kızlar kategorisinde Rahatta Kal, erkekler kategorisinde ise Koopbank Hapi takımları şampiyon oldu.

BEM ANA SPONSOR

anı turnuvası yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ve tüm organizasyonlarda olduğu gibi Boğaz Endüstri Madencilik LTD ana sponsor olarak destek ve katkı koymaya devam ediyor. Çok anlamlı ve üçüncü kez organize edilen turnuva, çok sevilen “Osman Çetintaş” anısına oynatılırken, turnuvaya sponsor olan Boğaz Endüstri Madencilik tüm turnuvalarda olduğu gibi bu turnuvaya emek veren Voleybol Federasyon hakemlerinden Sedat Kılıç, ekibiyle birlikte destek verdi. 

2 KATEGORİDE OYNANDI

Turnuva 2 kategoride oynandı. Erkekler kategorisi lisansı oyunculardan oluşurken, kızlarda ise lisansı veya 18 yaş altı lisanslı oyuncular mücadele ettiği turnuvaya yoğun katılımın olduğu yaklaşık 90’e yakın sporcu katılarak kızgın kum üzerinde verilen mücadelelelrin ardından kategorilerinde şampiyonlar belli oldu.

ŞAMPİYONLAR

Yeniboğaziçi Bedi’s Plajında gerçekleştirilen ve iki gün süren anı turnuvasına 90’e yakın sporcunun yoğun katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonun ilk gün oynanan grup maçları sonunda finallere kalan takımlar belirlendi. Turnuvanın ikinci gününde ise çeyrek final, yarı final ve final maçları oynanarak turnuvada dereceye girenler belli oldu. Turnuvanın kızlar kategorisi finalin de  Rahatta Kal rakibi Crows’u 2-0 mağlup ederek üst üste ikinci kez şampiyon olurken, erkekler kategorisi finalinde ise son şampiyon Koopbank Hapi Aras Cars’ı 2-0 mağlup ederek üst üste ikinci kez şampiyon oldu. Kızlar kategorisinde turnuva üçüncülüğünü Gabirgas, erkeklerde ise Karslberg elde etti. Turnuvada özel ödüller ise en değerli kadın oyuncu Şerifenaz, en değerli erkek oyuncu İsmail Kovancı seçildi.

ÖDÜL TÖRENİ

Turnuvada oynanan final maçların ardından düzenlene ödül töreninde ilk üç dereceye giren takımlara madalyalar, kupalar, sponsora plaket organişzasyon sorumlusu Süleyman Rebge, Osman Çetintaş’ın annesi Betül Çetintaş, babası Nafi Çetintaş tarafından verildi. 

KIZLAR KATEGORİSİ

Rahatta Kal (Şereife Naz, Nehir, Yağmur, İsmahan)

Crows (Sonay, Naz, Lera, Sudenur)

Gabirgas (Diğdem, Göral, Gölgem, Belis)

ERKEKLER KATEGORİSİ

Koopbank Hapi Team

(İsmail Kovancı, Ali Duvarcı, Münür Özbilgen, Hüseyin Kubilay, Kemal, Atikoğlu)

Aras Cars (Tunç Derebey, Kemal Derebey, Cengiz Bereket, Ömer Yardımcı)

Karslberg (Ahmet Gürses, Devrim, Bükel, Barış Şahin, Mehmet Kaya)

ÖZEL ÖDÜLLER:

En değerli erkek oyuncu: İsmail Kovancı 

En değerli kadın oyuncu: Şerife Naz Bener

En İyi Genç Oyuncu: Helin Kılıç

Editör: Mahmut Doğan